Opiekuje się ponad 45 kotami. I prosi o pomoc [ZDJĘCIA]

Opiekuje się ponad 45 kotami. I prosi o pomoc [ZDJĘCIA]

Justyna Wojciechowska-Narloch

Nowości

Aktualizacja:

Nowości

Ewa Włodkowska od lat pomaga kotom
1/18
przejdź do galerii

Ewa Włodkowska od lat pomaga kotom ©Justyna Wojciechowska-Narloch

Ewa Włodkowska, która od trzech dekad pomaga krzywdzonym zwierzętom, teraz sama potrzebuje wsparcia. Potrzebna jest karma dla kotów.
Samotna, schorowana emerytka z wielkim sercem i legitymacją inspektora Toruńskiego Towarzystwa Ochrony Praw Zwierząt nie jest w stanie wykarmić kilkudziesięciu środowiskowych kotów. By zwierzęta mogły przetrwać, potrzebna jest karma.

Ewa Włodkowska od wielu lat pomaga zwierzętom. Robiła to nawet wtedy, gdy w Polsce nie było jeszcze Ustawy o ochronie zwierząt. Walczyła z okrutnymi właścicielami dręczonych psów i kotów, nielegalnymi hodowlami i gospodarstwami rolnymi, gdzie krowy i konie stały po pas we własnych odchodach. Ratowała wolno żyjące zwierzęta, które ludzie głodzili, truli i katowali. Interweniowała zawsze wtedy, gdy inni rozkładali ręce.

Czytaj też: Samodzielne gimnazja znikają z edukacyjnej mapy ToruniaByła działaczką ogólnopolskich organizacji broniących praw zwierząt, a później współzałożycielką i prezeską Toruńskiego Towarzystwa Ochrony Praw Zwierząt. I choć teraz - ze względów zdrowotnych - wycofała się w cień, wciąż zachowała legitymację inspektora TTOPZ. I w razie potrzeby robi z niej użytek.

Robota co wieczór

Panią Ewę wkrótce czeka operacja kolana, które coraz bardziej odmawia posłuszeństwa oraz zabieg na żylaki. W związku z tym, że coraz trudniej jej chodzić, do swoich podopiecznych przyjeżdża rowerem.

Co wieczór objeżdża ogródki działkowe w Kaszczorku szukając swoich pupili. W koszyczku ma miski, karmę i wszystko inne, co może okazać się potrzebne.

- Zaczynam około godz. 20 i kończę około 23. Wcześniej nie ma po co przychodzić, bo środowiskowe koty boją się ludzi, nie chcą się pokazać, są nieufne - opowiada Ewa Włodkowska. - Karmię je wszystkie, oglądam i staram się obłaskawić, by potem można je było wyłapać i poddać zabiegom sterylizacji i kastracji. Szczególną uwagę zwracam na młode, które bywają zagłodzone i chore. Zdarza się, że padają.

Pani Ewa kotami na działkach w Kaszczorku zajmuje się od 7 lat. Teraz jest ciężko, ale początki były znacznie gorsze. W krótkim czasie opiekunka musiała uśpić aż 15 zwierząt, tak były chore, zabiedzone i bez szans na ratunek. Od tamtej pory udało się wysterylizować 35 kotek i wykastrować 15 kotów. Zabiegi sfinansowało miasto.


Tel. kontaktowy do pani Ewy: 661 826 0561 »

Czytaj także

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "pomoc"

  znafca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Takich opiekunek na terenie miasta jest mnóstwo. Ich problem polega na tym, że nie mają znajomości w gazecie, która napędziłaby im "pomoc".

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pomoc

  Sandra (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  Chętnie pomogę kotkom :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  czy ktoś zna kontakt

  qq (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  do hycla z Żoliborza?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wzór

  Stan2 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Wzorem rozwiązania problemu, jest prawo z USA.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  koty

  toruniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 14

  Musi być jebnięta same choróbska roznoszą


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  koty

  kodziara (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Sam jesteś je....ty!Znając życie jesteś zarobaczony jak wiekszość ludzkiej populacji .Radzę się przebadać i proponuję zacząć od głowy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  LUDZIE i ludziska

  Anna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

  PROTESTUJĘ, żulu umysłowy!!! Pani Ewa Włodkowska jest od zawsze człowiekiem wielkiego serca i chociaż los niczego Jej nie ułatwiał i nieraz sama zmagała się z różnymi niedostatkami, dla...rozwiń całość

  PROTESTUJĘ, żulu umysłowy!!! Pani Ewa Włodkowska jest od zawsze człowiekiem wielkiego serca i chociaż los niczego Jej nie ułatwiał i nieraz sama zmagała się z różnymi niedostatkami, dla krzywdzonych zwierząt zawsze miała ogromne pokłady miłości i zawsze dzielnie walczyła o ich dobro. Jakim to nic niewartym troglodytą trzeba być, aby takim prymitywnym wpisem krzywdzić prawego człowieka! I Pani Ewa i te Jej wszystkie koty są lata świetlne wyżej cywilizacyjnie niż ty prostacki matołku! zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama