Wisła Kraków. Kolejne wysokie zwycięstwo rezerw „Białej Gwiazdy”

Bartosz Karcz
Wisła II Kraków zrobiła kolejny krok w kierunku III ligi. W sobotę krakowianie pewnie pokonali czy wręcz rozgromili 7:0 MKS Trzebinia i umocnili się na fotelu lidera IV ligi małopolskiej.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

Krakowianie bardzo szybko, bo już w 7 min wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w tłoku najlepiej do piłki wyskoczył Jakub Niewiadomski, który strzałem głową uzyskał prowadzenie dla Wisły.

W kolejnych minutach wiślacy wciąż atakowali. Świetną okazję miał w 17 min Michał Zimon, który jednak w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Tomasza Wróbla. Ten ostatni odbił piłkę nogą. Trzy minuty później bramkarz MKS-u znowu błysnął. Tym razem obronił strzał Dominika Sargi, też w sytuacji sam na sam.

W 24 min Wróbel nie miał już jednak nic do powiedzenia, gdy precyzyjnym strzałem z szesnastu metrów pokonała go Dawid Olejarka. Ten sam zawodnik popisał się jeszcze ładniejszym uderzeniem w 33 min. Tym razem „kropnął” z 25 metrów i Wisła prowadziła 3:0. A po kolejnej minucie było już 4:0, gdy po dośrodkowaniu z prawej strony nogę na piątym metrze do piłki dostawił Dominik Sarga.

W 35 min niewiele brakowało, by Dawid Olejarka ustrzelił hat-tricka. Uderzył z rzutu wolnego. Piłka odbiła się jednak od wewnętrznej strony słupka i wyszła w pole. Chwilę później znów słupek uratował trzebinian. Tym razem po uderzeniu Kuby Wiśniewskiego.

Piąty gol jeszcze przed przerwą jednak padł. Po kolejnym rzucie rożnym głową przedłużył Jakub Niewiadomski, a z bliska do siatki kopnął Karol Tokarczyk.

MKS miał szansę na gola honorowego w doliczonym czasie gry pierwszej części. Po faulu Daniego Ramireza sędzia podyktował rzut karny. Piłkę ustawił Konrad Balcer. I choć zmylił Kamila Brodę, to trafił jedynie w słupek.

W drugiej połowie wciąż atakowała Wisła. Już na początku tej części gości uratowała poprzeczka od straty kolejnej bramki. Trzebinianie też potrafili się jednak odgryźć. Kamil Broda musiał np. trochę się nagimnastykować, żeby odbić piłkę po strzale z dystansu Daniło Hurenki.

W 84 min Wisła sprytnie rozegrała rzut wolny. Ostatecznie asystę zaliczył Dawid Olejarka, a z bliska siódmą bramkę dla Wisły zdobył Dominik Sarga. Wiślacy mieli jeszcze kilka szans na podwyższenie wyniku, ale skończyło się ostatecznie na siedmiu golach.

Wisła II Kraków - MKS Trzebinia 7:0 (5:0)
Bramki: 1:0 Niewiadomski 7, 2:0 Olejarka 24, 3:0 Olejarka 33, 4:0 Sarga 34, 5:0 Tokarczyk 43, 6:0 Tokarczyk 64, 7:0 Sarga 83.
Wisła II: Broda - Wiśniewski (46 Kaczówka), Złoch (68 Hajdara), Ramirez (46 Micek), Niewiadomski (63 Madej) - Zimon (46 Ćwik), Kutwa - Tokarczyk, Olejarka, Sałamaj - Sarga.
MKS: Wróbel - Sieczko (46 Karcz), Sucharski, Hurenko, Kurek - Szkitun (79 Koźlik), Kikla, Kalinowski (46 Zybiński), Balcer, Uchacz - Chchelski (46 Wójcik).
Sędziował: Kacper Dyrek (Nowy Sącz). Żółta kartka: Ramirez – Hurenko, Sieczko, Kikla. Widzów: 200.