Sprawiedliwe rozstrzygnięcie

PAN
Wisła - Cracovia 2-2 (2-1)

Małopolska liga juniorów

0-1 Obrzut**31,**1-1 Gręda**32,**2-1 Janik**36,**2-2 Baliga**56.Sędziował Stanisław Święch (Myślenice). Żółte kartki: Żuchowicz, Senderski -**Dynarek. Widzów**150. Wisła: Trela - Krasnodębski, Zalewski, Barczyk, Senderski - Burliga (46 Kozieł), Żuchowicz, Janik, Mitka (60 Chodźko) - Batko, Gręda (65 Pindiur). Cracovia: Nowicki - Wrona, Baliga (65 Janus), Bruzda, Tomkowiak - Guzik (60 Żuławiński), Dynarek, Kękuś (88 Andreas), Żurek - Obrzut (90 Martynus), Dudzic (85 Ścibor).
Prestiżowy pojedynek zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów. Cracovii w pierwszej połowie dopisywało szczęście - w 2 min strzelali Batko i Mitka, dwukrotnie gracze Cracovii wybijali piłkę z linii bramkowej. Później precyzji zabrakło Grędzie, a Janik nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Ze strzeleckiej niemocy Wisła wyszła dopiero, gdy... straciła gola po świetnym zagraniu Żurka do Obrzuta, który w sytuacji sam na sam strzelając na raty pokonał Trelę. Momentalnie Gręda pięknym strzałem doprowadził do remisu, a jeszcze ładniejszego gola uzyskał Janik uderzając z pierwszej piłki z 17 metrów.
Przerwę lepiej wykorzystali gracze Cracovii, którzy potem w ciągu kwadransa wypracowali trzy wyborne okazje. Wykorzystali jedną - Baliga spokojnie przyjął piłkę w polu karnym i uderzył nie do obrony. Im bliżej było meczu tym gra była bardzo szarpana, bliżsi szczęścia byli goście - w doliczonym czasie gry po strzale Tomkowiaka piłka trafiła w słupek. (PAN)
Unia Oświęcim - Garbarnia Kraków 3-2 (2-1)
0-1 Kosmal**7,**1-1 Wojtoń**31,**2-1 Wojtoń**38,**2-2 Sabura**84,**3-2 Barciak**90+2 (karny).Sędziował Witold Romanowski (Sucha Beskidzka). Widzów:**100.Unia: Filuś - Blacha, Nalepa, Błaszak, Obstarczyk - Rozmus (62 Zieliński), Kubicki, Matysek, Adamczyk - Wojtoń (90 Szwajca), Barciak. Garbarnia**: Baniowski - Pałka (46 Wojciechowski), Seweryn, Wątorek, Dygas (90 Cielesta) - Kapsrzyk, Sabura, Kuźma, Krawiec (90 Brach) - Kosmal, Piórkowski (78 Windys).
W 92 min na ostatnią szarżę zdecydował się Barciak, którego powalił Cielesta. Sędzia bez wahania wskazał "na wapno", które wykorzystał poszkodowany. A wydawało się, że oświęcimskie boisko zostanie odczarowane. Sędzia przyznał rywalom wolnego pośredniego z 12 metrów. Pałka tylko ruszył piłkę, a Kosmal znalazł dziurę w oświęcimskim murze. Z czasem rozkręcali się miejscowi, a w głównej roli wystąpił Wojtoń. Najpierw wyszedł do prostopadłego podania, pociągnął z piłką na prawą stronę, posyłając ją w przeciwny róg i był remis. W 38 min lewą stroną zaatakował Admaczyk, który po wymanewrowaniu kilku rywali dograł do Wojtonia na bliższy narożnik pola bramkowego, a ten ze spokojem przyjął piłkę, posyłając ją w "okienko". Po zmianie stron krakowianie osiągnęli przewagę w polu. Często kotłowało się przed bramką Filusia. Wreszcie potężnym wolejem popisał się Sabura i Filuś, nie potrafiąc opanować piłki, przepuścił ją pod brzuchem do siatki. Ten gol nie dał gościom remisu. (ZAB)

Unia Tarnów - Dunajec Nowy Sącz 2-0 (0-0)
P. Marciniec**49,**2-0 Janik**67.Sędziował Tomasz Pilarski z**Tarnowa. Żółta kartka -**Śmietana. Widzów**60.Unia: Muszyński - Tadel, P. Popiela, Niewola, Lądwik - Barwacz (46 P. Marciniec), Nakończy (46 Korman), Janik (79 Bielak), Węgrzyn - Rodak (89 Pacura), Ocłoń. Dunajec: Maciej Duda - Marszałek, Job (84 Rosiek), Schreiner - M. Dudek (73 Leśniak), Śmietana, Fritz (69 Bobak), Kotlarski (61 Wilk), Kurzydło - Brzyżek, Pietrzak.
W pierwszej połowie, stojącej na bardzo słabym poziomie, na boisku sporo było bezładnej kopaniny i nieprzemyślanych akcji. Po zmianie stron sporo ożywienia na boisku wnieśli Korman i P. Marciniec. Ten drugi w 49 min wykorzystał niecelne podanie jednego z obrońców Dunajca, wyszedł na czystą pozycję i pokonał Macieja Dudę. Po zdobyciu gola piłkarze Unii całkowicie przejęli inicjatywę, co w 67 min udokumentowali zdobyciem drugiej bramki. Wykonujący rzut wolny Węgrzyn zagrał piłkę na pole karne, natomiast zupełnie pozostawiony bez opieki Janik, mimo trudności z opanowaniem piłki, skierował ją do siatki.
W końcówce przyjezdni ruszyli do bardziej zdecydowanego ataku i dwukrotnie bardzo bliscy byli strzelenia gola. Najpierw w 83 minucie po faulu P. Popieli, który przewrócił szarżującego Joba sędzia wskazał na "wapno", jednak strzał Śmietany w kapitalnym stylu obronił Muszyński. W ostatniej minucie meczu stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Kurzydło, z bliska posyłając piłkę wysoko nad bramką. Chwilę wcześniej szansę na podwyższenie wyniku zaprzepaścił także Ocłoń, który trafił piłką w słupek.
PIOTR PIETRAS
SMS Kraków - Glinik Karpatia Gorlice 3-0 (0-0)
1-0 Szewczyk**68,**2-0 Szałankiewicz**81,**3-0 Szałankiewicz**86.SMS Kraków: Łukaszek - Kowalczyk, Beza, Nachle, A. Gogola - Borek, M. Gogola (70 Szałankiewicz), Lichota, Hałat - Szewczyk (80 Adamowski), Węska (83 Zemanek). Glinik: Grądalski - Gancerz (65 Stróżyk), Martuszewski, Kazanowski (65 Mazurkiewicz), Czechowicz - Kijek, Białas, Mroczka, Grajewski - Kurowski, Rząca.
Piłkarze SMS wyszli na boisko w koszulkach z informacją, że grają dla swojego trenera Andrzeja Hyżego, który walczy z chorobą nowotworową. Gospodarze dominowali w tych zawodach, ale mieli kłopoty z dokumentacją tej dominacji. Dopiero w końcówce meczu rezerwowy Szałankiewicz wprowadził spokój w szeregi miejscowych. Glinik nie zagroził poważniej bramce Łukaszka.
(PAN)
Sandecja - Jordan Jordanów 6-0 (1-0)
1-0 Janczyk**3,**2-0 Pająk**58,**3-0 Filip**65,**4-0 Żegleń**75,**5-0 Tokarczyk**88,**6-0 Tarasek**90Sędziował Bogusław Moroń z**Gorlic. Widzów**50.Sandecja: Zwoliński - Pych, Janczyk, Merklinger, Jawczak (78 Słaby) - Krupa, Zbozień, Olchawa (55 Szczepanik), Prusek (57 Tokarczyk) - Cempa (53 Filip), Pająk (75 Tarasek). Jordan: Szczudoł - Kolaniak, Traczyk (68 Żegleń), B. Ferek, Główczak - K. Pietrzak, Bielański, Tyrpa (82 Karpiel) - J. Pietrzak (46 Paluch), Karakuła.
Wyższość gospodarzy ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. Co prawda w pierwszej połowie tylko raz, dzięki przytomności umysłu Janczyka, pokonali oni bramkarza z Jordanowa, za to po przerwie urządzili sobie festiwal strzelecki. Do siatki gości kolejno trafiali: Pająk (po dograniu Filipa wykorzystał pozycję sam na sam ze Szczudołem), Filip (z 14 m pokonał wybiegającego z bramki golkipera przyjezdnych), Zbozień (nie pomylił się w sytuacji jeden na jeden) oraz w samej końcówce Tokarczyk (piękna indywidualna akcja) i Tarasek (strzelając na raty z 4 m skierował piłkę do bramki).
(JH)
Okocimski Brzesko - Skawinka Skawina 0-0
Sędziował Paweł Płoskonka (Tarnów). Żółte kartki: Marian Wawryka, Górka, Kotarba -**Michał Morawski**II, Woźniak. Widzów**40.Okocimski: Kozioł - Zuzia, Kotarba, M. Kulig, Marian Wawryka - Kupiec (79 Urban), Kuraś, Górka (74 Kociołek), Sarlej - Duda (79 M. Słomka), Kozub (84 Musiał). Skawinka: Ganciarski - Woźniak, Maciej Morawski, Dudała, Kozłowski - Michał Morawski II (80 Karpierz), Michał Morawski I, Meus (68 Torba), Sekuła - Galos, Rapacz (78 Kosek).
W pierwszej połowie warunki na boisku dyktowali wyżej notowani goście. Imponowali dobrą grą skrzydłami. W 18 min po prostopadłym zagraniu Meusa w sytuacji sam na sam z Koziołem znalazł się Michał Morawski I, lecz posłał piłkę tuż obok słupka. Dobre okazje mieli także Dudała oraz Michał Morawski II, jednak świetnie w brzeskiej bramce spisywał się Kozioł. Po przerwie gra się wyrównała, a coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić "Piwosze". Kto wie, jak potoczyłyby się losy spotkania, gdyby w 60 min Kozub pokonał Ganciarskiego w sytuacji sam na sam.
MACIEJ PYTKA
W**ostatnim meczu: Wawel -**Dalin Myślenice**1-6 (0-6), Majos - Kęsek 4, Wróbel, Górecki; Krakus -**Hutnik** - przełożony.