Nieudany mecz juniorów Wisły Kraków z Legią w Centralnej Lidze Juniorów U-19

(krzyk)
W meczu z czołowymi zespołami CLJ U-19, Zagłębiem Lubin (na zdjęciu) i Legią Warszawa, piłkarze Wisły mieli spore problemy Krzysztof Kawa (archiwum)
Nie udał się wyjazd młodym piłkarzom Wisły do ośrodka w Książenicach pod Warszawą, gdzie w sobotę 16 września zmierzyli się z Legią. W spotkaniu Centralnej Ligi Juniorów U-19 krakowianie ulegli gospodarzom 1:4, tracąc trzy gole już przed przerwą.

Wiślacy stracili pierwszą bramkę w 9. minucie, a wkrótce potem Jakub Stępak był zmuszony wyjmować piłkę z siatki po raz drugi. Goście nie złożyli broni i jeszcze przed przerwą zdobyli bramkę kontaktową. Po odbiorze piłki przyjezdni przeprowadzili akcję prawą stroną boiska, dośrodkowanie ze skrzydła przejął Dawid Gap i ulokował piłkę w bramce Legii strzałem w stronę bliższego słupka.

Krakowianie stracili jednak czujność, tracąc trzeciego gola po kolejnym błędzie obrony tuż przed zejściem do szatni. Ostatnia bramka tego meczu padła z kolei kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy, gdy wydawało się, że piłkarze "Białej Gwiazdy" będą w stanie nawiązać w miarę wyrównaną walkę. Gol dla Legii pozbawił krakowian nadziei na odrobienie strat z pierwszej połowy. Warszawianie mieli sporą przewagę, kontrolując wynik poprzez posiadanie piłki przez większą część spotkania.

CLJ U-19. Legia Warszawa - Wisła Kraków 4:1 (3:1)
Bramka dla Wisły: Gap 39.
Wisła: Stępak - Madej (60 Pachel), Klimczyk, Jania (69 Rapacz), Górkiewicz - Sowa (46 Maśnica), Skała (75 Symula), Gap, Kuziemka (60 Bigosiński) - Stanek (80 Woyna-Orlewicz), Benedyktowicz (60 Płotka).