(krzyk)
Maciej Kuziemka strzelił pierwszego gola dla Wisły Kraków w meczu CLJ U-19 z Koroną w Kielcach (krzyk)
Zaskakująco wysokie zwycięstwo odnieśli piłkarze Wisły w sobotnim meczu Centralnej Ligi Juniorów U-19 z Koroną Kielce. Na terenie rywala krakowianie zdobyli w pierwszej połowie aż trzy gole i utrzymali tę przewagę do końca spotkania. To pierwsza wygrana podopiecznych Karola Nędzy po rozegraniu czterech kolejek w sezonie 2023/2024.

Młoda, gruntownie przebudowana po reaktywowaniu rezerw drużyna Wisły (najlepsi juniorzy przeszli do zespołu Mariusza Jopa, który świetnie radzi sobie w IV lidze) ma bardzo trudne zadanie w nowym sezonie. Jej celem jest utrzymanie się w CLJ U-19, więc każdy punkt jest na wagę złota.

Pierwszy z nich "Biała Gwiazda" zdobyła w inauguracyjnym spotkaniu na własnym boisku z Polonią Warszawa (1:1). Później jednak nadeszły dwie porażki (z Arką w Gdyni 1:5 i Zagłębiem Lubin w Myślenicach 1:2), po których wiślaków czekał wyjazd na trudny teren do Kielc.

Krakowianie zaczęli punktować rywala w 20. minucie, gdy pierwszego gola zdobył Maciej Kuziemka. Następna bramka padła zaledwie trzy minuty później, gdy trafienie zanotował Mateusz Stanek. Ten napastnik w ciągu tygodnia rozegrał trzy mecze, bowiem po występie z Zagłębiem Lubin w CLJ, w środę zagrał w wyjściowym składzie Wisły w spotkaniu IV ligi z BKS Bochnia.

Po kolejnych trzech minutach na boisku Korony podopieczni Karola Nędzy dorzucili po kontrataku za sprawą Dawida Gapa kolejnego gola, wieńcząc dzieło. To było sześć minut, które wstrząsnęło kielczanami.

W drugiej połowie bramki już nie padły, a wiślacy koncentrowali się na obronie korzystnego wyniku. Najlepszą sytuację na zmniejszenie rozmiarów porażki gospodarze mieli w 65. min, gdy po faulu Adama Klimczyka na Michale Pokorze sędzia podyktował rzut karny. Wtedy jednak na wysokości zadania stanął Jakub Stępak, broniąc strzał poszkodowanego z jedenastu metrów.

Z 4 punktami na koncie zespół "Białej Gwiazdy" opuścił strefę spadkową i awansował na 9. miejsce w tabeli CLJ U-19.

CLJ U-19. Korona Kielce - Wisła Kraków 0:3 (0:3)
Bramki: 0:1 Kuziemka 20, 0:2 Stanek 23, 0:3 Gap 26.
Wisła: Stępak - Pachel (55 Prochwicz), Klimczyk (80 Nowiński), Jania, Górkiewicz - Kawała (70 Kurczyna), Skała, Gap (77 Wójcicki), Kuziemka (70 Bigosiński) - Stanek (77 Woyna-Orlewicz), Benedyktowicz (74 Płotka).