Na osłodę po nie najlepszej rundzie jesiennej Pogoń Miechów zwyciężyła w rozgrywkach Pucharu Polski

(WOJ)
Piłkarze Pogoni ze swoim trofeum
Piłkarze Pogoni ze swoim trofeum Fot. Zbigniew Wojtiuk
Sport. Dwa puchary, większy i mniejszy, przywiózł do Miechowa na mecz finałowy prezes podokręgu Bolesław Ściepura. Ten większy wzniósł do góry kapitan Pogoni Dawid Byrski. Mniejszym musiał się zadowolić Przebój Wolbrom, ulegając miechowianom 1:2.

Mecz od początku był zacięty i po bezbramkowej pierwszej połowie trudno było cokolwiek wyrokować. Dwa słupki, dwie poprzeczki i samotna szarża Maniaka, zastopowana w ostatnim momencie przez bramkarza gości Firę, wskazywały na przewagę Pogoni. Jednak to konsekwencja i nieustępliwość Słowińskiego została w 57 min. nagrodzona. Nie dał rady nogą, to strzelił głową i goście objęli prowadzenie.

Wyrównał 6 minut później Byrski, strzelając z wolnego ze swoich ulubionych 18 metrów. Zaczarował chyba przy tym Firę magicznym lotem futbolówki, bo bramkarz ani drgnął, gdy ta idealnie przemknęła pod poprzeczką i wyhamowała w siatce.

Kapitalnych zmian dokonał w 67 minucie trener Andrzej Sender. Po kilkudziesięciu sekundach wznowieniu gry wprowadzony Antos zacentrował perfekcyjnie z prawej strony do drugiego zmiennika Radziszewskiego, a ten płaskim strzałem tuż przy słupku nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Przeboju. Kwadrans przed końcem meczu tylko słupek uratował gości od utraty trzeciego gola.

Im szybciej upływał czas, tym bardziej rosły emocje. Oba zespoły kończyły spotkanie w „dziesiątkę”. W 80 minucie czerwoną kartką został ukarany (za dwie żółte) Aleksander Król. W 87 min. musiał opuścić boisko Szymon Kulawik, który nieprzepisowo powstrzymał (chwyt za koszulkę), idącego na pewny strzał Objosłę.

- Spotkanie stało na dobrym poziomie. Zaczęliśmy rundę pucharem za awans do ligi okręgowej i kończymy ją kolejnym pucharem. To finałowe zwycięstwo i ten puchar na szczeblu Podokręgu Olkusz, to takie optymistyczne zakończenie po niezbyt udanej rundzie jesiennej. To nas na pewne zmobilizuje do jeszcze bardziej wytrwałej pracy, by znaleźć się w „pewnym” środku tabeli klasy okręgowej - zapewnia trener Pogoni Andrzej Sender.

POGOŃ MIECHÓW - PRZEBÓJ WOLBROM 2:1 (0:0) 0:1 Słowiński 57 (głową), 1:1 Byrski 63 (wolny), 2:1 Radziszewski 68

Sędziował Marcin Mróz z Olkusza. Czerwone kartki: Król (80. druga żółta) - Kulawik (87).

Pogoń: Mach - Król, Sowa, Kosałka, Oladoja, Krawiec (67 Antos), Dudek (89 Surma), Łucka, Byrski - Maniak (67 Radziszewski), Objosło.