Klasa okręgowa. Proszowianka łatwo pokonała Prądnik Sułoszowa

Aleksander Gąciarz
Piłkarze Prądnika (białe koszulki) po meczu nie mieli powodów zadowolenia
Piłkarze Prądnika (białe koszulki) po meczu nie mieli powodów zadowolenia Aleksander Gąciarz
W meczu I grupy krakowskiej klasy okręgowej Proszowianka pokonała Prądnik Sułoszowa 5:0 (3:0). Bramki dla gospodarzy zdobywali Michał Bździuła (dwie), Paweł Wasilewski, Dawid Wrona i Adam Przeniosło

Kibice, którzy mimo deszczu i chłodu zjawili się na stadionie Proszowianki, mieli prawo oczekiwać jednostronnego pojedynku. I tak było. Zespół z Sułoszowej przez całe spotkanie praktycznie tylko się bronił i strzały na bramkę w wykonaniu jego zawodników można było policzyć na palcach jednej ręki.

Gospodarze tymczasem stworzyli sobie mnóstwo sytuacji bramkowych i przy lepszej skuteczności mecz mógł się skończyć prawdziwym pogromem przyjezdnych. Wynik otworzył Paweł Wasilewski, strzelając z bliska głową po rzucie wolnym.
W 39 minucie na listę strzelców wpisał się Michał Bździuła, dla którego był to pierwszy od kilku lat występ dla Proszowianki. Zawodnik, który od zimy trenował z zespołem, doczekał się wreszcie dokumentów w Niemiec i można było uprawnić go do gry.

Wynik do przerwy ustalił płaski strzałem obok bramkarza Dawid Wrona. Chwilę wcześniej ten sam zawodnik w dogodnej sytuacji trafił w słupek.

Druga połowa zaczęła się od popisu Adama Przeniosło. Pomocnik Proszowianki najpierw idlealnie obsłużył M. Bździułę (zanotował tym samym swoją trzecią asystę). Potem z kolei kapitalnie uderzył z dystansu i piłka wpadła do siatki, odbijając się jeszcze od poprzeczki.

Od tego momentu gospodarze grali tak, jakby nie chcieli pogrążyć rywali. Mieli ogromną przewagę, stworzyli mnóstwo okazji bramkowych, ale marnowali je na potęgę. Sam Sebastian Kowalski mógł w tym spotkaniu mocno podreperować swój strzelecki dorobek, ale sztuka nie udała mu się ani razu. Swojej okazji nie wykorzystał też debiutujący w seniorskim zespole junior Karol Włodarczyk. W kilku sytuacjach Prądnikowi ratował skórę najlepszy w jego szeregach bramkarz Paweł Ćwięczek.

Proszowianka - Prądnik Sułoszowa 5:0 (3:0)

1:0 Wasilewski 20 (głową), 2:0 M. Bździuła 39, 3:0 Wrona 40, 4:0 M. Bździuła 49, 5:0 A. Przeniosło 55

Proszowianka: D. Zawartka - Kaczor, Wasilewski, Gorczyca, Wrona - M. Bździuła (74 Włodarczyk), Polański, Mach, A. Przeniosło, M. Przeniosło (46 Frączek) - Kowalski

Prądnik: Ćwięczek - Kacper Gęgotek, D. Gęgotek, Kaganiec, Skołucki - Szewczyk, Kajda, Śmigielski (66 Lipa), Gądek - Zając, Nowak (81 Pasek)