Kamil Glik strzelił dwa gole i... uratował Torino [WIDEO]

(FIL)
Włochy. Polak okazał się jednym z bohaterów ostatniej kolejki Serie A. 26-letni obrońca Torino aż dwukrotnie pokonał bramkarza Genui Lamannę Eugenio.

Torino przegrywało na własnym boisku 0:1 po trafieniu w 42 minucie Iago Falque. Wkróce po przerwie, w odstępie 12 minut, dwa gole zdobył Glik. Najpierw, po rzucie wolnym Alexandra Farneruda, trafił z bliska do siatki. Potem, po rzucie rożnym, strzał Amauriego sparował Eugenio, ale wobec dobitki Polaka głową, też z bliska, był bezradny.

Źródło: Foto Olimpik

Glik w tym sezonie ligowym ma już cztery bramki na koncie, tyle samo co najlepszy snajper turyńskiej drużyny (sześć trafień we wszystkich rozgrywkach), napastnik Fabio Quagliarella. Czterech innych graczy Torino uzyskało tylko po jednym golu.

Nasz rodak w tym sezonie rozegrał 13 spotkań. Wcześniej pokonywał bramkarzy Cagliari (24 września) i Palermo (6 grudnia).

- Teraz udało mi się pierwszy raz w karierze zdobyć dwa gole w meczu, więc jestem szczęśliwy. Defensywa pozostaje jednak dla mnie priorytetem - wyznał.

Wczoraj pokazał wielką klasę nie tylko jako snajper (w sumie strzelał trzykrotnie). Był aktywny (46 kontaktów z piłką), waleczny (po dwa razy faulował i był faulowany). W końcówce meczu uratował swój zespół przed stratą dwóch punktów, wybijając piłkę z linii bramkowej po strzale Facundo Roncaglii.

Glik został wybrany graczem meczu. Portal whoscored.com dał mu bardzo wysoką notę 8,5 (maksymalna wynosi 10).
Piotr Zieliński (Empoli) grał od 55 minuty w wyjazdowym meczu z Fiorentiną (1:1).

Wyniki
Sassuolo - Cesena 1:1 (0:0), Zaza 76 - Ze Eduardo 90+4; Roma - Milan 0:0; Hellas - Chievo 0:1 (0:0), Paloschi 81; Atalanta - Palermo 3:3 (1:3), Denis 40 k. i 76, Moralez 55 - Rigoni 6, Vazquez 16 i 45; Fiorentina - Empoli 1:1 (1:0), Vargas 45 - Tonelli 57; Sampdoria - Udinese 2:2 (1:2), Obiang 15, Gabbiadini 60 - Geijo 31, Danilo 34; Torino - Genoa 2:1 (0:1), Glik 52 i 63 - Falque 42. Po zamknięciu numeru: Inter - Lazio. W czwartek: Cagliari - Juventus 1:3, Napoli - Parma 2:0.