Kajakarstwo górskie. Klaudia Zwolińska i Dariusz Popiela blisko podium Pucharu Świata w slalomie w Tacen

Artur Bogacki
Klaudia Zwolińska
Klaudia Zwolińska Anna Kaczmarz / Polska Press
Czwarte miejsce Klaudii Zwolińskiej w K-1 kobiet i piąta pozycja Dariusza Popieli w K-1 mężczyzn - to najlepsze wyniki polskich kajakarzy górskich w Pucharze Świata w slalomie, który odbył się w Tacen 15-17 czerwca 2023 r. To także dobry prognostyk przed igrzyskami europejskimi (w randze mistrzostw Europy), które rozegrane zostaną na przełomie czerwca i lipca w Krakowie.

Klaudia Zwolińska znów w finale kajakowego Pucharu Świata

Zwolińska (Start Nowy Sącz) w tym sezonie trzyma wysoką formę. W każdej z trzech eliminacji PŚ w K-1 była w finale. W Tacen wyrównała najlepsze osiągnięcie w sezonie, a była bardzo blisko poprawienia go. Mogła nawet wygrać. Gdyby nie 4 punkty karne (sekundy doliczane do czasu przejazdu) zajęłaby 1. miejsce. W sobotnim finale najlepsza okazała się Australijka Jessica Fox.

Zwolińska startowała także w C-1, ale tam odpadła w półfinale. Niespodzianką był wpadka w finale wspomnianej Fox, po ominięciu bramki sklasyfikowana została na 10. pozycji. Zwyciężyła Niemka Elena Lilik.

W K-1 mężczyzn blisko podium był Dariusz Popiela (Start Nowy Sącz). W finale zajął 5. miejsce, a o tym, że nie stanął na "pudle", także zdecydowały punkty karne (2). Wygrał Czech Jiri Prskavec.

W niedzielę w Tacen odbędzie się rywalizacja w PŚ w kayak crossie.