redakcja
Francja - Chorwacja kto wygrał finał Mundialu w Rosji?
Francja - Chorwacja kto wygrał finał Mundialu w Rosji? Fot. Archiwum Polska Press
Finał MŚ 2018: Mecz Francja - Chorwacja - Kto wygrał finał Mundialu w Rosji? Francja i Chorwacja - to drużyny które w niedzielę 15 lipca zmierzyły się w walce o pierwsze miejsce w finałowym meczu na mundialu w Rosji. To było niesamowite widowisko! Francja pokonała Chorwację w finale mistrzostw świata 2018 w Rosji!

MŚ 2018 finał. Która drużyna została mistrzem świata w piłce nożnej? Sprawdź jaki był wynik meczu Francja - Chorwacja.

To już koniec mistrzostw świata 2018 w Rosji. Wielkie zwycięstwo z wynikiem 4 bramek zdobyła reprezentacja Francji, która w wielkim stylu pokonała reprezentację Chorwacji.

Po dwudziestu latach Francja ponownie została mistrzem świata! Drużyna Didiera Deschampsa w finale na Łużnikach w Moskwie pokonała reprezentację Chorwacji. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2 (2:1). To drugi tytuł w historii “Trójkolorowych”.

W sobotę 14 lipca reprezentacja Belgii pokonała Anglię wynikiem 2:0 w rozgrywce o trzecie miejsce Mistrzostw Świata 2018.

MŚ 2018! Zobacz najlepsze memy tych mistrzostw

MŚ 2018 finał: Francja - Chorwacja kto wygrał finał Mundialu w Rosji?

Pierwsza bramka padła po wyjątkowo niefortunnym zagraniu Mario Mandžukica. Jeden z bohaterów Chorwacji w najważniejszym meczu turnieju strzelił pierwszą bramkę w 18 minucie, ale... piłka wylądowała w siatce chorwackiego bramkarza. Bramka padła po rzucie wolnym. Griezmann dośrodkował piłkę, ta przeleciała po głowie napastnika Juventusu i wpadła do siatki.

Francja Mistrzem Świata - skrót meczu, gol, wideo. Zobacz bramki z meczu Francja - Chorwacja

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Bramka dla Chorwacji, podobnie jak dla Francji, padła po rzucie wolnym w 28 minucie. Po dośrodkowaniu Chorwaci wymienili kilka podań w polu karnym. Na strzał zdecydował się Ivan Perisić i była to najlepsza z możliwych decyzji. Gwiazdor Interu Mediolan zdobył trzecią bramkę na turnieju. Swoją dobrą dyspozycję potwierdził już choćby w półfinale mundialu, gdzie również doprowadził do remisu.

MŚ 2018 finał. Francja pokonała Chorwację! Internauci koment...

Kolejny gol padł po zagraniu ręką chorwackiego piłkarza. Konsultacja VAR i "jedenastka". Antoine Griezmann pewnie wykorzystał rzut karny w 38 minucie spotkania. Francuski napastnik Atletico Madryt karne wykorzystywał już w fazie grupowej czy w meczu z Argentyną. Gol jednego z kandydatów do najlepszego zawodnika turnieju przybliżył Griezmanna do ścisłej czołówki tego turnieju.

Trzecią bramkę dla Francji zdobył Paul Pogba w 59 minucie. Zawodnik otrzymał piłkę od Griezmanna i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie Francji. To pierwszy gol gwiazdy Manchesteru United na tym turnieju. Wydaje się, że nie mógł wybrać lepszego momentu. Francja od 60 minuty prowadziła 3:1

Kylian Mbappé to zdobywca czwartej bramki dla Francji. To nazwisko zna już chyba każdy fan futbolu na świecie. 19-latek sprytnym strzałem zza pola karnego nie dał szans Subasicowi. Kolejna bramka, która udowadnia, że Francuzi mają obecnie najlepszy potencjał ofensywny na świecie padła w 65 minucie. Najmłodszy w historii francuskiego futbolu zdobywca bramki dla Les Bleus na mundialu znów na ustach całego świata.

W 69 minucie Mario Mandžukić daje nadzieje Chorwatom. Napastnik Chorwacji wykorzystał błąd bramkarza Francji, który chciał "okiwać" napastnika we własnym polu karnym. Wielki błąd Llorisa i wielki spryt Mario. Napastnik Juventusu znów strzela, tym razem już do prawidłowej bramki. Mandžukić strzela gola na wynik 4:2, który ostatecznie zakończył mecz i doprowadził Francuzów do złota na Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji!

MŚ 2018: FIFA sporo zarobi!

FIFA zarobiła na ostatnim turnieju w Brazylii 2,6 mld dolarów, odnotowując przychód na poziomie 4,8 mld dolarów, gdzie koszty stanowiły 2,2 mld dolarów. Eksperci szacują, że tegoroczne profity FIFA będą na podobnym poziomie co w trakcie ostatniej imprezy.

Materiał oryginalny: Francja - Chorwacja Kto wygrał finał Mundialu w Rosji? Która drużyna została mistrzem świata? Finał MŚ 2018 jaki był wynik? 15.07.2018 - Gazeta Krakowska