Derby były bezbarwne

(PAN)
Juniorzy AS Progres (w białych strojach) w ataku na bramkę Wisły Kraków
Juniorzy AS Progres (w białych strojach) w ataku na bramkę Wisły Kraków Fot. joanna urbaniec
Piłka nożna. AS Progres Kraków nie rezygnuje z walki o prawo gry o mistrzostwo Polski. W wojewódzkiej lidze juniorów nastąpił podział na grupę mistrzowską i spadkową.

AS Progres Kraków - Wisła Kraków 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Sikora 67 (karny).

Progres: Ciężkowski - Górecki (68 Kantyka), Sikora, Niepokój, Ozga - Romuzga, Kurek, Szcząber, Pietrzyk (88 Linca), Radwanek (80 Gwiazda) - Stanek (39 Stec).

Wisła: Chorążka - Rogóż, Peterka (75 Korczyk), Świątko, Tracz - Grzybek (80 Wyjadłowski), Skórski, Porębski (82 Skrzypniak), Słomka - Kociołek (62 Świętek), Plewka.

Sędziował: Michał Górka (MZPN).

Żółte kartki: Górecki, Peterka, Chorążka, Kurek.

Widzów: 200.

Pierwsza połowa derbowego meczu nie była bardzo interesująca. Gra toczyła się głównie w środku pola, a bramkowych okazji było niewiele. Najlepszą miał w 28 min bardzo aktywny Grzybek, ale przegrał pojedynek z bramkarzem. Wisła była bardziej aktywnym zespołem, bardzo starał się pokazać były gracz Progresu Słomka, kilka niezłych akcji zaprezentował Plewka. Gospodarze po dwóch stałych fragmentach gry stwarzali zagrożenie pod bramką rywala, ale oddawali niecelne uderzenia.

W 67 minucie Stec uciekł obrońcom Wisły i został sprowadzony do parteru przez Chorążkę. Sędzia nie miał wątpliwości i przyznał gospodarzom rzut karny. Odpowiedzialność wziął na siebie kapitan Progresu Sikora i silnym strzałem zdobył bramkę. Ten nsam zawodnik jeszcze raz był bliski wpisania się na listę strzelców, gdy po jego strzale głową piłka trafiła w słupek. Wisła oddała jeden strzał w światło bramki przeciwnika, gdy z rzutu wolnego uderzył Grzybek.

Z całą pewnością po meczu tych drużyn można było oczekiwać większego zaangażowania zawodników obu ekip i wyższego poziomu sportowego.

Cracovia - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Ciborowski 86.

Cracovia: Smoleń - Jamrozy, Kajpust, Jarzynka, Janecki - Supryn, Żaba (75 Sroka) - Tymoszuk (46 Ożóg), Czarnecki, Gawle (46 Malinowski) - Strózik (85 Gorzeń).

Sędziował: Łukasz Groń (Śląski ZPN).

Jagiellonia mierzy w tym sezonie w medal, ale z Cracovią nie pokazała nic szczególnego. Przewagę mieli podopieczni Kordiana Wójsa, którzy kolejny raz stracili punkty, choć nie byli słabszym zespołem. Najlepsze okazje dla „Pasów” w pierwszej połowie mieli Supryn i Czarnecki. Rywal odpowiedział uderzeniami Maliszewskiego (świetna interwencja Smolenia) i Domańskiego.

Na początku drugiej połowy dobrą okazję miał Strózik, ale górą był bramkarz Jagiellonii. W 86 minucie Ciborowski zaskoczył Smolenia, a w ostatniej minucie miejscowi domagali się rzutu karnego, ale innego zdania był arbiter.

W innych meczach: Legia Warszawa - UKS SMS Łódź 1:1, Neptun Końskie - Polonia Warszawa 1:1, ŁKS Łódź - Znicz Pruszków 0:0, GKS Bełchatów - Korona Kielce 1:1, Motor Lublin - TOP 54 Biała Podlaska 0:3, Resovia - Stal Mielec 1:1.

KKP Korona Kielce - Akademia Piłkarska 21 Kraków 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Wojtaszek 56, 0:2 Kowalczyk 63.

AP 21: Guguła - Ziarkowski, Otfinowski, Dzierżak, Bierówka - Klimowski, Wąsik, Malik, Wojtaszek (60 Sotwin) - Buda, Kowalczyk (75 Iwanicki).

Krakowianie wygrali mecz zasłużenie. Prowadzili grę, byli wyraźnie lepsi technicznie od rywala. Stworzyli też więcej sytuacji bramkowych. Najpierw po dośrodkowaniu ze skrzydła Wojtaszek z bliska skierował piłkę do bramki, zaś chwilę po wejściu na boisko akcję przeprowadził Sotwin ni dograł do Kowalczyka, który ustalił wynik zawodów.

- Byliśmy drużyną lepszą i wygraliśmy zasłużenie. Do walki o mistrzostwo Polski przystąpi tylko zwycięzca naszej strefy. Przed nami sporo spotkań, postaramy się wygrać jak najwięcej z __nich - powiedział trener AP 21 Marcin Urbański.

W innych meczach: Górnik Łęczna - Karpaty Krosno 2:0, Stal Mielec - Korona Kielce 1:1, Cracovia - Motor Lublin - zakończył się po zamknięciu wydania.

Grupa I: Profi Zielonki - Limanovia 3:1, MKS SMS Kraków - Hutnik Kraków 0:1, MKS Trzebinia-Siersza - Dunajec Zakliczyn 0:0, Puszcza Niepołomice - Dunajec Nowy Sącz 0:0, Sokół Słopnice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2.

Grupa II: Unia Tarnów - Proszowianka 2:0, Sandecja Nowy Sącz - Garbarnia Kraków 2:1, Soła Oświęcim - Krakus Nowa Huta 3:1, Wolania Wola Rzędzińska - Dalin Myślenice 4:2, Zatorzanka - AS Progres 99 Kraków 0:0.

Do grupy mistrzowskiej awans uzyskało po pięć najlepszych drużyn, pozostałe zagrają w __grupie spadkowej.

Grupa mistrzowska: Wisła Kraków - Unia Tarnów 6:0, Wisła 2001 - AS Progres 2000 3:1. Mecz Hutnik Kraków - Sandecja Nowy Sącz zakończył się po zamknięciu wydania.

Grupa słabsza I: Dunajec Ostrowsko - MKS SMS Kraków 1:0, Bruk-Bet Termalica - Garbarnia 1:1, BKS Bochnia - Dunajec Nowy Sącz 0:1.

Grupa słabsza II: Progres 2001 - Dalin Myślenice 2:1, AP Profi Zielonki - Tarnovia - mecz odwołany, Soła Oświęcim - Fablok Chrzanów - mecz rozegrany zostanie w najbliższą środę.