Comarch Cracovia miała STS Sanok "na widelcu"

Jacek Żukowski
Hokeiści Comarch Cracovia wygrali w Sanoku 5:4
Hokeiści Comarch Cracovia wygrali w Sanoku 5:4 Andrzej Banas
Comarch Cracovia wygrała trzeci mecz w rozgrywkach Tauron Hokej Ligi. Pokonała Marmę Ciarko STS Sanok na wyjeździe. Jednak nie w ciągu regulaminowych 60 minut gry, choć były na to szanse, a dopiero po dogrywce.

Znakomicie ułożył się ten mecz dla gospodarzy – Ceder zaskoczył Krasanovsky’ego strzałem z nadgarstka. „Pasy” jednak bardzo szybko odpowiedziały – grając w przewadze goście doprowadzili do wyrównania – Krenżelok zaskoczył golkipera strzałem w „krótki” róg. Potem trwała wymiana ciosów, goście przetrwali też okres gry w osłabieniu.

Z czasem K. Tamminen wyrastał na bohatera meczu – bronił strzały Kasperlika, Lungrena. W 27 min wygrał w sytuacji sam na sam z Lundgrenem. Ale krakowianie byli skuteczni w okresach gry w przewadze – podczas gry 5 na 4 pod poprzeczkę uderzył Latal. A jeszcze w tej tercji gola zdobył Kasperlik, znajdując lukę między parkanem bramkarza, a słupkiem.

Fatalnie zaczęła się dla „Pasów” trzecia tercja – S. Tamminen po podaniu zza bramki zdobył kontaktowego gola dla sanoczan. Szybko jednak spokój w krakowskim zespole przywrócił Brynkus. Gospodarze jednak nie pogodzili się z przegraną – miejscowi oblegali bramkę „Pasów” i za trzecim razem Huhdanpaa znalazł sposób na Krasanovsky’ego. Goście jednak od razu chcieli odpowiedzieć – uderzał Younan, potem Vildumetz. Gospodarze wyprowadzili jednak skuteczną kontrę i doprowadzili do wyrównania.

Wynik przed upływem 60 minut nie zmienił się i „Pasy” musiały grać drugą z kolei dogrywkę (poprzednio w niedzielę z JKH Jastrzębie-Zdrój, w przegranym 1:2 meczu).

Comarch Cracovia zaczęła ja 4 na 3, bo Viitanen w 60 min otrzymał karę. Już po 31 sekundach Raska zapewnił wygrana krakowianom.

Marma Ciarko STS Sanok - Comarch Cracovia 4:5 (1:1, 0:2, 3:1, d. 0:1)
Bramki: 1:0 Ceder (Kivinen) 2, 1:1 Krenżelok (Younan) 5, 1:2 Latal (Raska, Kasperlik) 34, 1:3 Kasperlik (Raska, Krenżelok) 39, 2:3 S. Tamminen (Huhdanpaa, Ceder) 41, 2:4 Brynkus (Bezwiński, Vildumetz) 43, 3:4 Huhdanpaa (S. Tamminen, MacEachern) 50, 4:4 Musioł (Ceder) 55, 4:5 Raska (Kasperlik) 61.
STS: K. Tamminen – MacEachern, Lindberg, Viitanen, S. Tamminen, Filipek – Monteleone, Florczak, Kivinen, Ceder, Huhdanpaa – Niemczyk, Musioł, Ginda, Bukowski, Dobosz – Najsarek, Rybnikar, Sienkiewicz, Miccoli, Fus.
Cracovia: Krasanovsky- Jezek, Żurek, Latal, Raska, Kasperlik – Younan, Krenżelok, Lundgren, Berling, Sawicki – Bieniek, Kunst; Vildumetz, Bezwiński, Brynkus -Kapica, Jaracz, Sterbenz, Wróbel, Mocarski.
Sędziowali: S. Kryś, K.Kozłowski . Kary: 6 - 4 min. Widzów: 1300.