Święto Ziemi Gdowskiej. Było miło i pożytecznie

Święto Ziemi Gdowskiej. Było miło i pożytecznie

Barbara Rotter-Stankiewicz

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Wolontariuszki zbierały pieniądze na pomoc dla Marcina i Alanka

Wolontariuszki zbierały pieniądze na pomoc dla Marcina i Alanka ©Barbara Rotter-Stankiewicz

Zarabie. Mimo kaprysów pogody podczas 15. Święta Ziemi Gdowskiej było wiele radości, muzyki i także... dobrego serca.
Wolontariuszki zbierały pieniądze na pomoc dla Marcina i Alanka

Wolontariuszki zbierały pieniądze na pomoc dla Marcina i Alanka ©Barbara Rotter-Stankiewicz

Świadczy o tym kwota 8175 zł i 86 gr, którą podczas weekendu 26 wolontariuszy z Centrum Wolontariatu w Podolanach zebrało na cel charytatywny. Była nim pomoc dla Marcina Pędzika i jego 3-letniego synka Alanka z Kunic. Obaj wymagają kosztownej rehabilitacji. Pan Marcin, o którym pisaliśmy w poprzednim Tygodniku Wielickim - po upadku z wysokości 6 m ma uszkodzony kręgosłup i jeździ na wózku, a jego synek urodził się przedwcześnie z wieloma dysfunkcjami.
Mówił o tym wielokrotnie podczas imprezy prowadzący ją Krzysztof Bochenek, a odzew był natychmiastowy. Pieniądze wrzucano do puszek, z którymi podchodzili wolontariusze do stoiska Fundacji Osób Niepełnosprawnych, wspierającej Marcina i Alanka. W przejrzystych skarbonkach widać było nawet banknoty 100-złotowe.

Chociaż zorganizowane przez Centrum Kultury i Gminę Święto Ziemi Gdowskiej zaczęło się w sobotnie popołudnie, a koncert i zabawa pod gwiazdami (z udziałem zespołów Power Play, Modern Band i Lubię to, EKG, Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Gdów i Tequila Banda) trwały do późnej nocy, oficjalne otwarcie imprezy odbyło się w niedzielę. Była więc okazja m.in. do przedstawienia ubiegłorocznego dorobku gminy i planów na najbliższą przyszłość.

Wręczono też okolicznościowe medale za zasługi dla gminy. Przyznano je: marszałkowi województwa małopolskiego Jackowi Krupie, Henrykowi Matuszykowi, Zofii i Andrzejowi Tylkom, Krystynie i Leszkowi Mańkowskim, Mateuszowi Durczokowi, FHU Insbud, gdowskiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku i UKS Gdów. Razem z wójtem Zbigniewem Wojasem medale wręczał burmistrz Bad Nenndrof, niemieckiego miasta, z którym Gdów współpracuje już od 10 lat. Michael Schmidt był w Gdowie po raz pierwszy - dziękował za niezwykle miłe przyjęcie.

Na scenie wystąpili m.in. zespół Małe Zręczyce z kapelą i podopieczni ośrodka FON w Podolanach, a wcześniej Klub Jodo Gym przeprowadził zawody na najsilniejszą kobietę i mężczyznę gminy. Wygrali: pani Iwona i pan Damian.

Wieczorem, mimo nie najlepszej pogody nad Rabą tłum był największy - okazja posłuchania na żywo Varius Manx z Kasią Stankiewicz i Future Folk nie zdarza się bowiem w Gdowie często. Patronem medialnym Święta Ziemi Gdowskiej był „Dziennik Polski”.

WIDEO: Deweloperzy obudowują pas startowy w Czyżynach

Autor: Joanna Urbaniec, Gazeta Krakowska


Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama