Żużel. Trening pod Jasną Górą

Piotr Pietras
Były zawodnik Unii Jacek Rempała (z prawej) rozmawia z trenerem UKS „Jaskółki” Mirosławem Cierniakiem Fot. GRZEGORZ GOLEC
Dziś w Gdańsku Krystian Rempała walczy o przepustkę na start w eliminacjach IMŚJ

Juniorzy „Jaskółek” Krystian Rempała i Patryk Rolnicki mają bardzo pracowity tydzień. We wtorek i środę obaj mieli w planie starty na torze w Częstochowie, w turniejach zaplecza kadry juniorów. Z dwóch do skutku doszedł jednak tylko wtorkowy. Zawody zaplanowane na środę zostały bowiem odwołane ze względu na niesprzyjającą prognozę pogody.

We wtorkowej imprezie bardzo dobrze zaprezentował się Rempała, który zakończył ją z dorobkiem 12 pkt (3, 2, 3, 2, 2). Taką samą liczbę punktów zdobyli także Daniel Kaczmarek z Unii Leszno i Rafał Karczmarz ze Stali Gorzów.

Cała trójka stanęła do wyścigu dodatkowego, którego Rempała nie ukończył z powodu defektu i ostatecznie został sklasyfikowany na 4. miejscu. Zawody zakończyły się natomiast zwycięstwem reprezentanta Unii Leszno Bartosza Smektały, który zdobył komplet 15 punktów.

W turnieju Rempała trzy razy przyjeżdżał na drugich miejscach, przegrywając kolejno z Robertem Chmielem (7. bieg), Smektałą (14. wyścig) i Karczmarzem (20. bieg).

- Potraktowaliśmy te zawody wybitnie szkoleniowo. Krystian testował nowe silniki i można powiedzieć, że był to dla niego dobry trening przed dzisiejszym turniejem w __Gdańsku (finał eliminacji krajowych do IMŚJ - przyp.). Mimo czwartego miejsca, Krystian nie był do końca zadowolony ze swojego występu w Częstochowie. Pozytywem jest jednak fakt, że po przegranych startach jechał bardzo ofensywnie na dystansie i w miarę możliwości wyprzedzał rywali - podkreśla obecny na zawodach ojciec Krystiana, były zawodnik Unii Tarnów Jacek Rempała.

Drugi z tarnowian, startujący we wtorkowych zawodach pod Jasną Górą, Patryk Rolnicki spisał się znacznie słabiej. Zakończył zawody z dorobkiem 5 pkt (2, 1, 1, 1, 0) i został sklasyfikowany na 12. miejscu.

Rolnicki najlepiej spisał się w swoim pierwszym starcie, w którym przyjechał na metę tylko za plecami Kaczmarka. W kolejnych wyścigach pokonał jedynie Oskara Bobera (w 8. wyścigu), Dawida Wawrzyniaka (w 11. biegu) i Kamila Wieczorka (w 14. wyścigu).

Po turnieju tarnowianie wrócili do domu. - Troszkę odpoczęliśmy, popracowaliśmy przy motocyklach i wczoraj wieczorem wyjechaliśmy w daleką drogę do __Gdańska - mówi Jacek Rempała.

Na liście startowej dzisiejszego turnieju finałowego eliminacji krajowych do IMŚJ w Gdańsku są dwaj zawodnicy „Jaskółek”. Z nr 3 wystąpi Krystian Rempała, natomiast pierwszym rezerwowym w turnieju jest Patryk Rolnicki.

Z finału w Gdańsku do udziału w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów awansuje pięciu żużlowców: Maksym Drabik, który nie wystąpi w gdańskim finale, zawodnicy, którzy zajmą w zawodach miejsca od 1-3 oraz jeden nominowany przez GKSŻ. Widać więc jak trudne zadanie czeka dzisiaj Rempałę.