Znakomity występ tarnowian

I liga piłkarzy ręcznych. Szczypiorniści SPR Tarnów zrewanżowali się swoim rywalom za pechową, poniesioną różnica jednej bramki porażkę w I rundzie w Świdnicy. SPR Tarnów - ŚKPR Świdnica 42:26 (20:14)

Bramki dla SPR: Dutka 10, Szatko 9, Kowalik 7, Niemiec 6, Wajda 4, D. Kubisztal 4 , Jewuła 1, Gabiga 1.

Prowadzeni po raz drugi przez trenera Ryszarda Skutnika tarnowianie odnieśli w meczu z sąsiadem w ligowej tabeli cenne zwycięstwo. Dobry mecz gospodarzy grających bez kontuzjowanych Basiaka i Sokoła rozpoczął się od bramki Kowalika.W 4 minucie do remisu 2:2 doprowadził Makowiejew, ale szybko trzy gole dla tarnowian zdobyli Dutka, Wajda i Kowalik. W tej części gry goście jeszcze trzykrotnie zmniejszali straty do jednego gola, ale końcówka pierwszej połowy należała do miejscowych.

Po przerwie szybko trzy gole zdobyli Jakub Kowalik, Dariusz Kubisztal i Marcin Wajda i szczypiorniści SPR prowadzili 23:14.- Świetnie w bramce spisywał się Nowak.Twarda gra w obronie pozwalała nam na zdobywanie bramek po kontrach. Taki styl gry moich podopiecznych chciałbym widzieć także w kolejnych spotkaniach - powiedział po meczu trener SPR Tarnów Ryszard Skutnik.