Znakomite starty Sikory

(PAN)
Triathlon. Bardzo dobre wyniki osiągnęli w ostatnim czasie reprezentanci YMCA Polska Kraków.

Najwięcej powodów do zadowolenia ma Aleksandra Sikora, która podczas rozegranej w Mietkowie, koło Wrocławia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zdobyła złoty medal.

Młoda zawodniczka wyprzedziła wszystkich na dystansie 600 m pływania, 15 km jazdy na rowerze i 3 km biegu, w każdej konkurencji powiększając przewagę nad resztą stawki. Łukasz Chołda z YMCA Polska zajął 6. miejsce.

Kilka dni wcześniej Sikora wraz z Kają Kwiatkowską i Małgorzatą Lipowską wywalczyły brązowy medal w mistrzostwach Polski sztafet. Mieszany zespół YMCA Polska (Sikora, Kwiatkowska, Chołda, Piotr Hydzik) zajął 4. miejsce.