MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany w Juvenii i obciążający audyt

Artur Gac
Rugbyści to wiodąca sekcja klubu z krakowskich Błoń
Rugbyści to wiodąca sekcja klubu z krakowskich Błoń Fot. ANDRZEJ BANAŚ
Rugby. Leszek Samel zachował funkcję prezesa Juvenii na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu członków klubu, ale gruntownie zmienił się skład całego zarządu.

Blisko pięćdziesięciu delegatów stawiło się w siedzibie Juvenii, aby debatować i głosować nad przyszłością jednego z pierwszych krakowskich klubów sportowych.

Najważniejsze zmiany dokonały się w składzie zarządu, w którym miejsca zachowali tylko prezes Samel i Maciej Mączka. Nowymi członkami kierownictwa klubu zostali Grzegorz Falk, Mariusz Tumiel i Marek Odoliński. – _Nowa struktura funkcjonowania klubu będzie oparta na ścisłym podziale kompetencji w zarządzie. Każdy z __członków będzie miał swój obszar działania. To zapowiedź nowej jakości rządzenia, co może napawać optymizmem _– twierdzi prezes Samel, stojący na czele klubu od około dwóch dekad.

W oparciu o nowy regulamin pracy i unowocześniony statut, zarząd ukonstytuuje się na najbliższym posiedzeniu, w ciągu kilku najbliższych dni. Według ustaleń, zarządzaniem obiektem i terenem klubu zajmie się Mączka, w kompetencji Falka będą działania marketingowe, sponsorskie, podpisywanie umów i kontakt z mediami. Nad kontrolą finansów ma czuwać Tumiel, a „królestwem” Odolińskiego będą sprawy sportowe i szkoleniowe. Szeregi zarządu może zasilić jeszcze jedna osoba związana z firmą, z którą trwają rozmowy na temat sponsorowania klubu.

Niepoślednią rolę w zmianach w zarządzie Juvenii odegrał audyt wewnętrzny, przeprowadzony przez Odoliń-skiego i Tumiela. W oparciu o wielomiesięczną analizę Komisja Rewizyjna, reprezentowana na walnym przez Odolińskiego, przedstawiła pomysł poprawy i koncepcję lepszego zarządzania klubem. – W największym skrócie chodzi o optymalizację kosztów, co oznacza jedno: koniec biedy.
Oczywiście nie twierdzę, że nagle staniemy się bogatym klubem, ale dzięki lepszemu zarządzaniu przestanie nam brakować pieniędzy na bieżące funkcjonowanie. Nareszcie, na kilka dni przed zbliżającym się meczem, nie będę zachodził w głowę, skąd weźmiemy pieniądze na __wyjazd, żeby nie dostać walkowera
– tłumaczy Odoliń-ski, jednocześnie pełniący obowiązki trenera drużyny rugby.

Dzięki audytowi dokładnie wiadomo, jak oszczędzić pieniądze, aby uniknąć dalszej niegospodarności. – _Wystarczy powiedzieć, że nie przystające do obecnych realiów są obowiązujące umowy z jedną z sieci komórkowych. Kto w tych czasach za korzystanie z dwóch numerów płaci kilkaset złotych? Trzeba obniżyć abonament, bo przecież nielimitowane darmowe minuty można mieć już za __kilkadziesiąt złotych _– podaje przykład Odoliński. Ponadto, co równie ważne, od teraz cały zarząd będzie pracował za darmo.

Jednym z najpoważniejszych wyzwań stojących przed nowymi władzami jest dokończenie rozmów ze spółką Conekt SN, zarządzającą restauracją Piri Piri. Chodzi o prolongowanie umowy o dalszej współpracy na dłuższy czas, a jeszcze ważniejsze będą negocjacje w sprawie przedłużenia umowy najmu obiektu, która wygasa w przyszłym roku. – _To kluczowe sprawy, ponieważ wpływy z __tego źródła są głównym dochodem Juvenii _– podkreśla prezes Samel.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski