Złoto dla UEK

ART
SIATKÓWKA. Zawodniczki Uniwersytetu Ekonomicznego Kraków zdobyły złoty medal rozgrywanych pod Wawelem akademickich mistrzostw Polski.

W finale pokonały 3-0 (25-15, 25-16, 25-19) Uniwersytet Rzeszowski. W meczu o 3. miejsce AWF Katowice zwyciężył AGH Kraków 3-2 (25-29, 19-25, 22-25, 25-18, 17-15). Faworytki z organizującego zmagania UEK - drużyna oparta jest na 4. ekipie I ligi - w całym czempionacie (6 spotkań) przegrały tylko dwa sety (w eliminacjach grano do dwóch zwycięskich partii, tylko mecze o medale do trzech). W finale nie dały większych szans rzeszowskiej ekipie (głównie zawodniczki z II-ligowych zespołów).

Blisko podium była studencka drużyna AGH, oparta na II-ligowej Wiśle. O tym, że nie awansowała do finału, zdecydowała porażka z Uniwersytetem Rzeszowskim w ostatnim meczu grupy półfinałowej. W pojedynku o brąz krakowianki prowadziły już 2-1 w setach, by przegrać w tie-breaku. (ART)