Zgłobice zapewniły sobie awans

Jarosław Boduch
Marcin Okaz ze Zgłobic walczy z Sebastianem Berezowskim
Marcin Okaz ze Zgłobic walczy z Sebastianem Berezowskim Fot. Jarosław Boduch
Piłka nożna. Klasa A Tarnów, grupa II. W meczu grupy czwartej Zgłobice zremisowały z Ładną 2:2. Bohaterem gospodarzy został Grzywa, ktory zdobył bramkę w doliczonym czasie gry.

Zgłobice - Ładna 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Szczerba 9, 0:2 Szczerba 80, 1:2 M. Sysło 85, 2:2 Grzywa 90+2 karny.
Zgłobice: Bochman - Pach, Stachowiak, Kantor, Bibro - Grzywa, Wajda, Brożek, Kuczera (60 Kawula), Lasota - Okaz (75 Lis).
Ładna: Świątek - Rolnicki, M. Sysło, Boruch - Król, Lipiński, Berezowski, Jacek Sysło (64 B. Sysło), Janusz Sysło (55 Kwarciński) - Szczerba, Cygan (46 Mytnik).
Sędziował: Marcin Kukułka (Tarnów).Widzów: 30.

Początek był wymarzony dla zespołu z Ładnej, gdyż już w 9 min po zagraniu Janusza Sysły, prowadzenie strzałem z najbliższej odległości uzyskał Szczerba.

Później coraz wyraźniej na boisku dominowali dążący do wyrównania gospodarze, jednak brakowało im precyzji.

Po strzale Grzywy z dystansu i interwencji Świątka, dobitka Wajdy z 5 metrów była niecelna, a ponadto dwie dogodne sytuacje zmarnował Okaz, który najpierw przestrzelił, a za drugim razem trafił w słupek.

Po przerwie napór Zgłobic został przerwany w 80 min gry, kiedy rywale wyszli z kontrą, a Szczerba skutecznie przelobował wychodzącego z bramki Bochmana.

W 85 min Zgłobice złapały kontakt z rywalami po niefortunnej interwencji M. Sysły, który próbując wybić piłkę Brożkowi i skierował ją do własnej bramki.

W doliczonym czasie gry gola na wagę remisu zdobył z rzutu karnego Grzywa.

Zgłobice dzięki zdobytemu punktowi zapewniły sobie awans do ligi okręgowej na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek.

W innych meczach:

Biała Lubaszowa - KS Radlna 0:4 (0:2), Niemczura 30, Sus 43, Gruszka 55, Łabędź 86;

KS US Śmigno - Pogoria Pogórska Wola 5:1 (3:1), Bogacz 13, Kuta 23, Minorczyk 44, 50, Żaba 58 - Pytel 35;

Tuchovia II Tuchów - Olszynka Ołpiny 2:2 (2:1), Niziołek 41, Wątroba 53 (dla gości);

Wierzchosławice-Ostrów - Metal Tarnów 0:1 (0:1), Wójtowicz 30;

Bobry Bobrovia Bobrowniki Małe - GKS Gromnik 4:3 (2:1), Fudalej 28, Kawa 39, 81, 88 - P. Baran 18, Słota 46, Chmura 72;

LKS Szynwałd - Iskra Tarnów 0:3 (0:1), Starzycki, Pączek (dwie).