Zespół AZS Politechniki Korony zakończył zmagania w tym roku. Jest liderem w grupie B

Pawel Panus
Pawel Panus
I liga koszykarek. Trzy lata temu meczem z Basketem krakowski zespół rozpoczynał swoją przygodę z pierwszą ligą. Odniesione wówczas zwycięstwo zapoczątkowało świetną passę zespołu, który nie ma budżetu, by bić się o ekstraklasę, ale za to wystarczająco dobry skład, by zawsze być w ligowej czołówce.

AZS Politechnika Korona Kraków - Basket Aleksandrów Łódzki 77:57 (19:6, 19:15, 23:11, 16:25)

Punkty dla AZS PK: Rafałowicz 13, Krzywoń 13, Ciężadło 12, Protasiewicz 11, Grabska 8,Homoncik 8, Malaga 6, Witkowska 2, Pasek 2, Krawiec 2.

Mecz rozpoczął się od trzech skutecznych rzutów za trzy punkty Kamili Ciężadło. Potem sprawy w swoje ręce wzięły Agnieszka Krzywoń z Agatą Rafałowicz i AZS Politechnika Korona zdeklasował rywala w pierwszej kwarcie.

Na początku drugiej po trafieniu Katarzyny Homoncik AZS PK wygrywał 23:6, a przyjezdne pozbierały się dopiero w końcówce tej części gry.

W przerwie trener gospodyń Wojciech Radzikowski zmobilizował swoje zawodniczki do walki i te po 25 minutach prowadziły 48:28, a po kolejnej „trójce” Ciężadło 59:30. Stało się jasne, że gospodynie nie mają prawa tych zawodów przegrać i sztab szkoleniowy postanowił dać szansę młodym rezerwowym. Mistrzynie Małopolski juniorek starszych pokazały się z dobrej strony. Wprawdzie czwartą kwartę wygrał Basket, ale Natalia Malaga, Magdalena Ruta i Karolina Wilk pokazały kilka bardzo ciekawych zagrań.