Zdemolowały rywalki w trzeciej kwarcie

(PAN)
I liga koszykarek. Koszykarki beniaminka rozgrywek AZS Politechniki Korony Kraków zakończyły pierwszą rundę sezonu na pozycji lidera.

AZS Politechnika Korona Kraków – Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów Wielkopolski 79:46 (16:16, 23:19, 25:3, 15:8)
Punkty dla AZS PK: Krzywoń 15, Teklińska 14, Grymek 12, Kossmann 9, Wilk 8, Rafałowicz 6, Grzelak 4, Majkut 4, Pasek 4, Homoncik 3.

Krakowianki nie rozpoczęły tego meczu najlepiej. Grały nieźle w ofensywie, ale w obronie popełniały proste błędy i młoda drużyna z Gorzowa utrzymywała dystans.

Gospodyniom posłużyła przerwa, bo po niej zaczęły grać koncertowo. Od pierwszego gwizdka w III kwarcie zaczęły kryć agresywnie na parkiecie, rywalki pogubiły sie całkowice, a krakowianki zdobyły 25 punktów, tracąc zaledwie trzy. W ostatnich 10 minutach, gdy wiadomo było, że miejscowe wygrają kolejny mecz, gra się nieco wyrównała, jednak podopieczne trenera Wojciecha Radzikowskiego nadal grały wybornie w obronie, stąd rywal zdobył tylko 8 „oczek”.

Teraz przed zespołem runda rewanżowa, a po niej najlepsze 5 zespołów zagra z czołowymi ekipami z grupy północnej o awans do ekstraklasy.

Goście przyjechali do nas w osłabionym składzie, co ułatwiło nam zadanie. Zagraliśmy na swoim poziomie po przerwie i __pewnie wygraliśmy – powiedział trener AZS PK.