Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Zapracowany medalista

FIL
24. RAFAŁ WAJDA. To był jego najintensywniejszy w starty i najbardziej obfity w sukcesy sezon w karierze, uwieńczony dwoma medalami w MŚ w Łodzi.

27-letni zawodnik niepołomickiej Akademii Karate Tradycyjnego, mieszkaniec Szarowa, który karate trenuje od 16 lat, w mijającym roku nie schodził z podium najpoważniejszych imprez. Został drużynowym mistrzem w kata i indywidualnym wicemistrzem świata w fuku-go, zdobył Puchar Europy, wygrał turniej pamięci Hidetaki Nishiyamy, sięgnął po drużynowe mistrzostwo i indywidualne wicemistrzostwo kraju w kata, zajął drugie miejsce w Polskiej Lidze Karate Tradycyjnego, wywalczył brąz w ko-go kumite i kumite drużynowym MP.

- To mój najlepszy rok w karierze. W końcu zostałem drużynowym mistrzem świata. Za dwa lata w Egipcie będę chciał obronić ten tytuł. Nowym celem będzie indywidualne mistrzostwo. Teraz odczuwam lekki niedosyt, bo była szansa na nie już teraz. Przeszkodziło mi w tym jednak stłuczenie śródstopia, jakiego doznałem na miesiąc przed mistrzostwami. Nie trenowałem przez aż trzy tygodnie. W tym roku zaliczyłem też największą w karierzę liczbę startów - podkreśla Rafał Wajda.

Multimedalista z AKT swoje treningi (trzy w tygodniu) łączy z obowiązkami instruktora. Zajęcia prowadzi w SP nr 2 na ul. Strzelców w Krakowie (od poniedziałku do czwartku; ponad 120 dzieci), w klubie fitness na ul. Królewskiej w Krakowie (we wtorki i czwartki; 70 dzieci), w ośrodku zdrowia w Kłaju (w poniedziałki, wtorki i czwartki; 70 dzieci) oraz SP w Szarowie (w środy i piątki; 30 dzieci). Razem to prawie 300 dzieci! - Znam każde dziecko z imienia, ale wszystkich nazwisk nie pamiętam - śmieje się mistrz. A już na poważnie dodaje: - Prowadzę też zajęcia dla dzieci z przedszkola i zerówki z Szarowa. Godzę to jakoś wszystko, choć przydałby mi się... ósmy dzień w tygodniu. Gdy jestem na zgrupowaniach kadry, załatwiam zastępstwo lub odwołuję zajęcia.