Wyrosną z nich gwiazdy peletonu?

Roman Kieroński
Kolarstwo. Austriak Gregor Muehlberger wygrał Karpacki Wyścig Kurierów, jedną z największych imprez kolarskich zawodników do lat 23.

Na ostatnim etapie wyścigu, z Dąbrowy Tarnowskiej do Tarnowa, po raz drugi z rzędu zwyciężył Eduard Grosu z grupy Vini Fantini Nippo. Za jego plecami finiszowali Willi Willwohl (LKT Team Brandenburg) i Amary Capio (Lotto Belisol U23). Najlepszy z Polaków Patryk Stosz (TC Chrobry Głogów) ukończył etap na 6. miejscu.

W klasyfikacji generalnej, po rozegraniu sześciu etapów na trasach Węgier, Słowacji, Czech i Polski, zwycięzcą wyścigu został Gregor Muehlberger (Tirol Cicling Team). 20-letni Austriak koszulkę lidera zdobył na etapie jazdy indywidualnej na czas. Na kolejnych miejscach uplasowali się : Grosu i najlepszy polski kolarz Przemysław Kasperkiewicz, jadący w ekipie Bauknecht Author. Wyścig ukończyło 104 kolarzy.

Klasyfikację drużynową wygrali kolarze holenderskiej grupy CJP Cyclingteam JO Piels. Reprezentacja Polski ukończyła rywalizację na 13. miejscu.

Najlepszym "góralem" został Stosz przed swoim klubowym kolegą z Chrobrego Głogów Norbertem Krakowiakiem. W klasyfikacji najaktywniejszych zwyciężył Amury Capio (Lotto Belisol U23). W klasyfikacji punktowej triumfował Grosu. Najlepszym kolarzem do lat 21 został Muehlberger, przed Kasperkiewiczem i kolarzem reprezentacji Polski Szymonem Rekitą.