Wspaniały występ Milika i efektowna wygrana Ajaxu [WIDEO]

(FIL)
Piłka nożna. Manchester City i Schalke 04 Gelsenkirchen jako ostatnie wywalczyły wczoraj awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Wiele emocji dostarczyły mecze w grupie F, choć już wcześniej było wiadomo, że awans mają zapewniony Barcelona i Paris Saint Germain.

Stawką meczu w Amsterdamie Ajax – APOEL Nikozja było trzecie miejsce w grupie i prawo gry w 1/16 finału Ligi Europy. W wyjściowym składzie gospodarzy znalazł się Arkadiusz Milik, który w końcówce pierwszej połowy wywalczył rzut karny. „Jedenastkę” wykorzystał Lasse Schoene. Wkrótce po przerwie ten ostatni podwyższył wynik po podaniu Polaka, a po bramce Davy’ego Klaassena do siatki trafił także Milik. Ajax wygrał ostatecznie 4:0 i zajął trzecie miejsce w grupie.

Na Camp Nou prowadzenie dla gości uzyskał Zlatan Ibrahimović, ale szybko wyrównał Lionel Messi (75. gol w LM) z podania Neymara, który tuż przed przerwą sam trafił do siatki. W drugiej połowie wynik podwyższył Luis Suarez.

Bayern Monachium pokonał u siebie CSKA Moskwa 3:0. Roberet Lewandowski wszedł na boisko dopiero po przerwie.

Źródło: x-news/Foto Olimpik

W innym, hitowym meczu tej grupy Roma przegrała u siebie z Manchesterem City 0:2.

Jedną z wielkich firm, która nie zapewniła sobie awansu do 1/8 finału LM, jest Liverpool. „The Reds” we wtorek tylko zremisowali u siebie z FC Basel 1:1. Ich kapitan Steven Gerrard, zaznaczył: – Nie odpadliśmy z turnieju z powodu wtorkowego meczu. Stało się to przez pierwszą batalię z __Bazyleą (Liverpool przegrał tam 0:1) oraz przez głupio straconą bramkę w końcówce rywalizacji z Ludogorcem (w Sofii było 2:2).

Wyniki

Grupa E: AS Roma – Manchester City 0:2 (0:0), Bayern Monachium – CSKA Moskwa 3:0 (1:0).

Grupa F: Barcelona – Paris Saint Germain 3:1 (2:1), Ajax Amsterdam – APOEL Nikozja 4:0 (1:0).

Grupa G: Chelsea Londyn – Sporting Lizbona 3:1 (2:0), NK Maribor – Schalke 04 0:1 (0:0).

Grupa H: FC Porto – Szachtar Donieck 1:1 (0:0), Athletic Bilbao – BATE Borysów 2:0 (0:0).

Awans do 1/8 finału LM: grupa A: Atletico i Juventus; grupa B: Real i FC Basel; grupa C: AS Monaco i Bayer; grupa D: Borussia i Arsenal; grupa E: Bayern i Manchester City; grupa F: Barcelona i PSG; grupa G: Chelsea i Schalke; grupa: H: FC Porto i Szachtar.