Wrzosek nie zawodzi

Piotr Pietras
III LIGA. Unia Tarnów zremisowała 1:1 z Podhalem Nowy Targ. W spotkaniu małopolskich drużyn bramki padły tylko z rzutów karnych.

Mecz nie był wielkim widowiskiem. Sporo w nim było twardej walki, poziom sportowy nikogo jednak nie zachwycił. Wizualnie lepiej zaprezentował się zespół Podhala, mający więcej atutów w ofensywie, ale tak naprawdę niewiele z tego wynikało.

Goście częściej byli przy piłce, ale w pierwszej połowie to Unia dwukrotnie bliska była zdobycia gola. W 27 min po kiksie Waldemara Sotnickiego, który interweniował poza polem karnym, piłka zmierzała w kierunku pustej bramki. Walczący o futbolówkę Dawid Sojda przegrał jednak to starcie z bramkarzem Podhala. Świadkami podobnego pojedynku Sotnickiego z Sojdą kibice byli tuż przed przerwą. Tym razem leżący już na murawie, poza polem karnym, golkiper gości w sobie tylko wiadomy sposób nogą wybił piłkę na rzut rożny.

Po przerwie nadal aktywniejsi byli goście, którzy w 68 min objęli prowadzenie. W niegroźnej sytuacji, gdy bliski przejęcia piłki był Bartłomiej Banek, Łukasz Bartkowski sfaulował w polu karnym Rafała Komorka, sędzia wskazał więc na „wapno”. Pewnym egzekutorem „jedenastki” był Taras Jaworskyj.

- Byłem odwrócony tyłem i nie widziałem, że nasz bramkarz jest bliski przejęcia piłki. Stąd moje nierozważne zagranie - wyjaśnił obrońca Unii.

Bardzo aktywny Komorek w 76 min mógł przesądzić o losach meczu, lecz przegrał w sytuacji sam na sam z Bankiem.

Końcówka spotkania należała do Unii. Sotnicki obronił strzały Sebastiana Zawrzykraja i Łukasza Jamroga, wybijając piłkę na rzuty rożne. Po drugim z nich, w doliczonym czasie gry, w zamieszaniu w polu karnym Sebastian Świerzbiński ręką zatrzymał piłkę zmierzającą w światło bramki. Sędzia podyktował więc rzut karny, a na wyrównującego gola zamienił go niezawodny Krzysztof Wrzosek.

Bramki: 0:1 Jaworskyj 68 karny, 1:1 Wrzosek 90+2 karny.

Unia: Banek - JamrógI, Ł. Bartkowski, Więcek, Węgrzyn - Zawrzykraj, Tyl (85 Bachara), Hebda, Wrzosek, Sojda (77 Nytko) - Lubera (72 Drozdowicz).

Podhale: Sotnicki - Basta (65 Piwowarczyk), Bedronka, Zając, Dziadzio - Komorek (87 Potoniec), ŚwierzbińskiI, Ligienza, Jaworskyj (88 Hreśka), Luberda - Nawrot.

Sędziował: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg).