Wiktoria Sandecji nad Olimpią. Gol Słowaka na wagę trzech punktów

Remigiusz Szurek
Sandecja walczy o to, by nie zakończyć drugoligowych zmagań w tym roku na ostatniej pozycji fot. Sandecja.pl
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz w sobotnim spotkaniu rozegranym w Krakowie okazali się lepsi od sąsiadki w tabeli, Olimpii Grudziądz triumfując 1:0 po golu Denisa Potomy. Dla „Dumy Krainy Lachów” była to czwarta ligowa wygrana w bieżącym sezonie. Dodajmy, że bardzo cenna – dzięki niej obie ekipy zrównały się w tabeli.

Podopieczni trenera Łukasza Surmy podrażnieni po ostatniej porażce 1:2 z liderującą Kotwicą w Kołobrzegu, chcieli powrócić do punktowania. Wliczając rywalizację z grudziądzanami w tym roku zostały im trzy mecze o punkty, a celem jest spędzenie zimowej przerwy w rozgrywkach na lokacie wyższej niż ostatnia.

Od pierwszych minut spotkania to sądeczanie byli stroną przeważającą. Po kilku strzeleckich próbach, w tym dwóch Kwietniewskiego, bramkę gości „odczarował” słowacki pomocnik Sandecji Denis Potoma. 23-latek, który do Nowego Sącza trafił na początku roku ze Skalicy, opanował piłkę przed polem karnym Olimpii, zdołał się z nią obrócić i mocnym uderzeniem otworzył wynik rywalizacji. Tuż przed przerwą dwa razy na bramkę gości uderzał Brazylijczyk Marcinho, ale dwukrotnie piłkę odbijał Kacper Górski.

W drugiej połowie przyjezdni wrzucili wyższy bieg budując kolejne okazje na bramki. Nie brakowało dośrodkowań i rzutów rożnych. W jednej z nich przytomnością wykazał się doświadczony Bartków, ofiarnie ratując Sandecję przed stratą gola.

Sandecja Nowy Sącz - Olimpia Grudziądz 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Potoma 23.

Sandecja: Sokół - Bryła (77 Talar), Bartków, Słaby, Sobczak - Potoma, Vaclavik (67 Gołębiowski), Popiela, Galara (46 Geniec), Kwietniewski (77 Smajdor) - Marcinho (64 Wróbel). Olimpia: Górski - Kobryń, Vu Thanh, Sikorski, Kostkowski, Gutowski - Bonikowski (46 Warcholak), Frelek (69 Sopoćko), Kurowski (82 Winsztal), Papikjan – Czernij. Żółte kartki: Vaclavik - Bonikowski, Kobryń, Winsztal. Sędziował: Leszek Lewandowski (Zabrze).