MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wieliczka. Atrakcyjna Noc Bibliotek 2020: z warsztatami, pokazami filmowymi, strefą klimatyczną

Jolanta Białek
Jolanta Białek
Noc Bibliotek 2020 odbędzie się w mediatece oraz na Placu Skulimowskiego. Wstęp na imprezę jest bezpłatny
Noc Bibliotek 2020 odbędzie się w mediatece oraz na Placu Skulimowskiego. Wstęp na imprezę jest bezpłatny fot. Jolanta Białek
„Klimat na czytanie” - takie jest motto ogólnopolskiej Nocy Bibliotek 2020. Wielicka Biblioteka Miejska przyłącza się do tej akcji od początku, a więc od sześciu lat. Także w tym roku, mimo ograniczeń związanych z pandemią Covid-19, przygotowano dla mieszkańców moc atrakcji. Scenerią wydarzenia zaplanowanego na 9 października w godz. 17-21 będzie Wielicka Mediateka (przy Placu Skulimowskiego).

FLESZ - “Tarcza 5.0”, czyli pomoc dla turystyki i branży eventowej

- Organizatorzy wybrali jako motyw przewodni hasło „Klimat na czytanie”, by podkreślić, że właśnie teraz, kiedy mamy ograniczone możliwości uczestniczenia w wielu formach kultury i życia społecznego, jest doskonały czas na czytanie, na bycie z książką, która daje wsparcie, wytchnienie czy rozrywkę. Jednocześnie chcemy ukierunkować Wasze działania na tematy związane z troską o klimat oraz dobrostan ludzi i Ziemi – informują wieliccy bibliotekarze.

Wielicką Noc Bibliotek rozpocznie prezentacja filmu „Jakub, Mimmi i gadające psy” (sala kinowa mediateki, godz. 17). W tym samym czasie – w godz. 17-21 – zapowiedziano także warsztaty rękodzielnicze oraz projekt „Strefa klimatyczna”.

Warsztaty, podczas których zaplanowano zajęcia „Drugie życie książki” i „Las w słoiku” oraz malowanie ekotoreb odbędą się w holu mediateki. Natomiast „Strefa klimatyczna” będzie działać i w budynku, i na Placu Skulimowskiego.

W programie m.in.: warsztaty czytania map „Orientuj się w zieleni”, organizowane przez Nadleśnictwo Niepołomice, rowerowe kino plenerowe, przestrzenna gra edukacyjna „Zadbaj o klimat i powietrze”, wystawa „Energia i gwiazdy – jak działa fotowoltaika”, prezentacja książek o tematyce ekologicznej oraz „tytułów zagrożonych wyginięciem”.

Finałem będzie spotkanie z niezależnymi reporterami Marią Hawranek i Szymonem Opryszkiem, z mottem „Nasza droga do klimatu” (godz. 19, sala kinowa) oraz akcja „Kapsuła czasu – życzenia dla planety” (transmitowana on line).

Wstęp na Noc Bibliotek jest bezpłatny. Podczas wydarzenia będą obowiązywać obostrzenia związane z pandemią (m.in. ograniczona ilość miejsc).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski