MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Większy niż wskazywałyby zewnętrzne rozmiary

(JM)
Samochód ma zwartą bryłę. W środku kryje się wiele ultranowoczesnych rozwiązań
Samochód ma zwartą bryłę. W środku kryje się wiele ultranowoczesnych rozwiązań Janusz Michalczak
Opel Mokka. 1400 ccm generuje moc aż 140 koni mechanicznych

Mokka stała się jednym z najpopularniejszych samochodów w swojej klasie. Mimo licznych konkurentów i niewielkich, wydawałoby się rozmiarów, samochód ten bardzo dobrze radzi sobie na rynku. Jakie cechy zapewniają mu taką pozycję? Auto jest przede wszystkim bardzo pojemne i świetnie wyposażone.

Wzór ładowności
Dzięki wysoko poprowadzonej linii nadwozia i przesuniętej do przodu kabinie uzyskano spory przedział ładunkowy. Jego długość wynosi 1448,9 mm, a wysokość - 897,7 mm. Wykorzystanie pełnej przestrzeni bagażowej (1372 litry) umożliwiają tylne siedzenia składane w proporcjach 60/40.

Mokka ponadto ma szereg rozwiązań i schowków ułatwiających przewóz bagażu. W sumie jest ich 19. Jednym z najciekawszych rozwiązań jest gotowy do przewozu rowerów bagażnik, który jest chowany w panelu tylnego zderzaka. W podstawowej konfiguracji system FlexFix® mieści rower o wadze do 30 kg i rozmiarach do 1150 mm rozstawu osi, co umożliwia również transport elektrycznego jednośladu.

Dostępny ponadto jest dodatkowy adapter z mocowaniem, który pozwala na transport jeszcze dwóch rowerów do 20 kg każdy. Całkowity udźwig systemu, wynosi wówczas 60 kg.

Pojazd imponuje zaawansowanymi systemami elektronicznymi, ułatwiającymi kierowanie oraz zapewniającymi bezpieczeństwo. Mamy tu np. system oświetlenia AFL+, który wybiera automatycznie jeden z 9 trybów pracy reflektorów, co zapewnia optymalne oświetlenie bez oślepiania innych kierowców.

Oczy Opla (tzw. Opel Eye) mają 4 funkcje: rozpoznawania znaków drogowych TSA (Traffic Sign Assistant), ostrzegania o niezamierzonym opuszczeniu pasa ruchu LDW (Lane Departure Warning), wskazywania odległości od poprzedzającego pojazdu FDI (Following Distance Indication) oraz ostrzegania o zagrożeniu kolizją czołową FCA (Forward Collision Alert).

Na miarę XXI wieku
Jeśli dodamy do tego supernowoczesny system nawigacji Navi 950 IntelliLink, wyposażony w 7-calowy, kolorowy wyświetlacz, na którym wyświetlane są mapy w widoku 3D z lotu ptaka, to uzyskujemy świadomość, że auto w pełni zasługuje na miano samochody XXI wieku.

Wspomniany system nawigacyjny jest też wyposażony w odtwarzacz płyt CD, radioodbiornik oraz złącza USB i AUX-in umożliwiające podłączenie urządzeń zewnętrznych.

Testowany model został wyposażony w dynamiczny silnik z turbiną o pojemności 1400 ccm i mocy 140 KM, który przy spokojnej jeździe na trasie pali od 6 do 6,5 l benzyny na 100 km.

Warto wspomnieć, że auto oferowane jest również z fabryczną instalacją gazową. W trybie LPG silnik 1,4 l zużywa średnio 7,7 litra gazu na 100 km i emituje 124 g CO2/km. Pojazd spełnia też standardy emisji Euro 6. Cena od 67,9 tysiąca złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski