Walczą o przepustkę do mistrzostw Europy

W przerwie między meczami ligowymi żużlowcy Arge Speedway Wandy Kraków nie próżnują. Biorą udział w turniejach indywidualnych.

Patrick Hougaard w półfinale kwalifikacji do indywidualnych mistrzostw Europy (SEC) rywalizował w Nagyhalasz na Węgrzech. Wywalczył 7 punktów i sklasyfikowany została na 10. pozycji (bezpośredni awans do finału uzyskała czołowa trójka).

Przed podobną szansą w najbliższą sobotę, w zawodach kwalifikacyjnych w Lamothe-Landerron (Francja), staną dwaj inni żużlowcy klubu z Nowej Huty: Mateusz Szczepaniak i Nicolai Klindt. Tam promocję do decydującego turnieju (20 maja w Gorican) wywalczy najlepsza trójka, czwarty będzie w finale rezerwowym.

Juniorzy z krakowskiego klubu wzięli udział w turnieju eliminacyjnym Brązowego Kasku. W Opolu spisali się dobrze, Szymon Szlauderbach (wypożyczony z Fogo Unii Leszno) wywalczył 10 punktów i zajął 5. miejsce, ostatnie premiowane awansem do finału, który odbędzie się w Świętochłowicach. Rezerwowym w tych zawodach ma być Piotr Pióro (wypożyczony niedawno z Unii Tarnów), który w Opolu uplasował się na 6. pozycji (9 pkt). Odpadł Eryk Borczuch (wypożyczony ze Speed Car Motor Lublin), który był 9. (8 pkt).