W Piłkarzu zabrakło snajpera

(PAN)
Tomasz Frączkiewicz od lat jest podporą ekipy Nadwiślanki
Tomasz Frączkiewicz od lat jest podporą ekipy Nadwiślanki Wacław Klag
Klasa A Wieliczka. Nadwiślanka podejmuje rywali na wyremontowanym boisk, gra głównie u siebie i odrabia straty z rundy jesiennej. Gospodarze wygrali mecz zasłużenie, będąc zespołem lepszym zwłaszcza w pierwszej połowie.

Nadwiślanka Nowe Brzesko - Piłkarz Podłęże 2:1 (2:1)
Bramki: 1:0 K. Komenda 10, 1:1 Meinguer 12, 2:1 K. Komenda 38.
Nadwiślanka: Świętek - Sowa, Frączkiewicz, Hajdaś, J. Mocherek - Gorzałczany (88 Fularski), D. Mocherek, Trzepałka, Krzyk (83 Bratek) - K. Komenda, A. Komenda.
Piłkarz: Sz. Klimczak - Bursa, M. Małek, Rynduch, Tekiela (68 Mirochna) - Wójcik, Pal, Meinguer (75 Ł. Klimczak), Stus - Ciastoń, K. Małek.
Sędziował: Jacek Tylek (Wieliczka). Widzów: 50.

Wówczas to dwukrotnie po strzałach K. Komendy obejmowali prowadzenie, a bramkowe szanse miało jeszcze kilku zawodników ekipy z Nowego Brzeska.

W II połowie lepsze wrażenia sprawiali goście, którzy z kolei w rundzie rewanżowej grają "w kratkę". Spory wpływ na to ma absencja Mateusza Dudzika, który w ekipie z Podłęża odpowiadał za wykańczanie akcji. Brak jego, a także Kamila Dudzika, był w poczynaniach Piłkarza bardzo widoczny. Bo choć zespół przyjezdnych stwarzał okazje, to Nadwiślance udało się utrzymać wypracowaną w I połowie minimalną przewagę nad rywalami.

W innych meczach: Batory Wola Batorska - Wiarusy Igołomia 1:2 (0:2), dla Batorego: Wyka; Wilga Golkowice - Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 0:1 (0:0), Łaciak; Wilga Koźmice Wielkie - Tęcza Słomiróg 4:1; Iskra Zakrzów - Start Brzezie 2:0 (0:0), Marmól, Satała; Zryw Szarów - Targowianka 3:1 (2:0), Maj 2, Nawrot - Stolarski; Gdovia - Strażak Kokotów 4:0 (2:0), Leśniak 2, D. Kulma, Dubiel;