Victoria po przerwie odrobiła stratę

Stefan Mikulski
Grający trener Marek Małysa poprowadził Kłos do remisu
Grający trener Marek Małysa poprowadził Kłos do remisu Jakub Bujak
Klasa A Tarnów. W meczu grupy II (Brzesko) Victoria Bielcza odrobiła dwubramkową stratę, ale ostatecznie musiała zadowolić się podziałem punktów z Kłosem.

Victoria Bielcza - Kłos Łysa Góra 3:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Śliwa 1, 0:2 Śliwa 37, 1:2 Wójcik 64, 2:2 Łazarz 72 karny, 3:2 P. Paleczek 84, 3:3 Śliwa 86.
Victoria: Książek - Prus, Pabian, Ł. Nowak, Baran - Łazarz, Pałka (53 Rogusz), Adrian Gurgul, Gibała - P. Paleczek, Kądziołka (46 Wójcik).
Kłos: J. Batko - M. Sacha, Matura, Świączkowski (63 Widło), Mirek - J. Kuboń, Jakubas (72 P. Nowak), Małysa, J. Sacha - Marmol, Śliwa.
Sędziował: Tomasz Pilarski (Tarnów). Widzów: 90.

Już pierwsza akcja gości dała im gola. Po strzale Śliwy Książek złapał wprawdzie piłkę, ale już za linią bramkową. W 5 min mogło być 0:2, tym razem miejscowy golkiper interweniował jednak skutecznie. W 29 min J. Batko obronił z kolei strzał z 10 m Kądziołki. Wynik do przerwy ustalił Śliwa, "główką" z 6 m finalizując centrę J. Sachy.

Druga połowa należała do Victorii. W 57 min J. Batko obronił jeszcze groźny strzał Pabiana, ale w 64 min skapitulował wobec strzału z bliska Wójcika. Do remisu doprowadził Łazarz, wykorzystując rzut karny (faul J. Sachy na P. Paleczku). W 84 min po rzucie wolnym Łazarza, piłkę z bliska umieścił w bramce P. Paleczek. Wynik mocnym strzałem pod poprzeczkę ustalił Śliwa.

W innych meczach: Pogórze Gwoździec - Piast Czchów 4:5 (2:3), Sady 30, 75, Macheta 35, Bieniek 52 (dla Piasta); Korona Niedzieliska - Olimpia Kąty 3:0 walkower, goście nie dojechali; Poręba Spytkowska - Victoria Porąbka Uszewska 0:4 (0:1), Ł. Zych 42, D. Łazarz 72, Z. Zych 82, Lech 87; Spółdzielca Grabno - Uszew 2:2 (0:2), K. Morys 60, Liszka 62 - Tryliński 6, Szczygieł 41; Orzeł Stróże - Dunajec Mikołajowice 2:0 (0:0), D. Fior 55, Garbacz 80; Iva Iwkowa - Olimpia Bucze 3:4 (2:2), Repetowski 25, Nowak 43, Ruszaj 54 (dla Ivy). Pauzował Sokół Maszkienice.

Grupa I Bochnia
Tarnavia Tarnawa - Victoria Słomka 7:1 (4:1)
Bramki: 1:0 Rębilas 2, 2:0 Mrózek 20 karny, 3:0 Kącki 35, 4:0 Ochel 40, 4:1 Błażejewicz 42, 5:1 Mrózek 50 karny, 6:1 Błażejewicz 83 samob., 7:1 Kącki 84.
Tarnavia: Pastuszak - Ł. Kopanica (80 Kukla), K. Wójcik, D. Wójcik, Ochel - Rębilas (75 Jochimowicz), MrózekI, Panek, Piech - Rajzer (60 Klęsk), Kącki.
Błyskawica: Kaliński - Jędrzejek, DziadoszczykI (75 Milewski), Błażejewicz, Kumor - Popadiak, KorcylI (60 Tworzydło), Makówka, Kaim (46 Trzaska) - Kościółek (35 Dziadowiec), Hupało.
Sędziował: Piotr Dudziak (Bochnia). Widzów: 100.

Pierwszą bramkę zdobył w 2 min Rębilas, a podwyższył z rzutu karnego Mrózek, który w 35 min asystował również przy golu Kąckiego. Czwartą bramkę zdobył po indywidualnej akcji Ochel, dobijając piłkę, która po jego strzale trafiła w słupek. Wynik do przerwy ustalił w przypadkowej dość sytuacji Błażejewicz. W 83 min miał on jednak pecha, piłka odbiła się od jego pleców i wpadła do bramki gości. Wcześniej drugi rzut karny wykorzystał Mrózek, a sukces nowego lidera, przypieczętował w 84 min Kącki.
(sTM)

Czarni Kobyle - Beskid Żegocina 1:3 (0:0), Migas 65 -Banat 50, 75, Guzik 66; Piast Łapanów - Raba Niedary 2:2 (0:0), Warawąsowski 50, Migas 71 - Kubik 58, 81; Błyskawica Proszówki - Borkowianka Borek 0:6 (0:5), K. Patyk dwie, Jacak, A.Korbecki, M. Korbecki, Kłuś; Żubr Gawłówek - Trzciana 2000 3:1 (3:0), P. Rakoczy 15, 40, Dudek 30 (dla Żubra); Górnik Siedlec - Drwinka II Drwinia 4:0 (2:0), D. Raś 15, Orlik 35, Pieprzyk 65, Ćwik 74; Raba Książnice - Rzezawianka Rzezawa 2:1 (1:0), Golec 10, Konieczny 70 - Krokosz 65.
(PT)

Grupa III Żabno
Dąbrovia II Dąbrowa Tarnowska - Polan II Żabno 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Ogara 72, 2:0 Foder 84.
Dąbrovia II: Zając - Miodowski, Ogara, RzepkaI, Trzpit - WęgrzynI, Minorczyk (46 Liro), Iwaniec, KrzakI - Majka, WiśniowskiI (72 Foder).
Polan II: Patoń - Kozak, Stryczek, F. Wróbel, Solak (62 M. Jachym) - B. Jachym, Zieliński, M. Kijowski, Nogaś - Kruk, Jachimek (62 Zachara).I
Sędziowała: Karolina Imioło (Brzesko). Widzów: 50.

W pierwszej połowie najaktywniejsi na boisku byli Iwaniec oraz Jachimek. Ich uderzenia (odpowiednio trzy i dwa) nie znalazły jednak drogi do bramki. W 55 min Majka z 8 m strzelił w bramkarza, minutę później Jachimek trafił natomiast w słupek. W 67 min bliski szczęścia był M. Kijowski.

Nie potrafił on jednak pokonać Zająca strzałem z 8 m, a jego poprawka minęła poprzeczkę. Gospodarze objęli prowadzenie w 72 min po wrzutce z rzutu rożnego Iwańca i strzale z 6 m z woleja Ogary. Ich wygraną przypieczętował Foder, który po akcji lewą stroną boiska minął Patonia i strzelił do pustej bramki.
(STM)

Łukovia Łukowa - Luszowice 4:3 (2:2), Czosnyka 15, M. Prokop30, Król, 55, Frączek 85 - samobójcza 25, Cygan 44, Laskowski 78; Brzezówka - Strażak Karsy 2:3 (1:0), J. Bogacz 27, 67 - Bigos 57, Pyrczak 75, Sokół 90+2, Unia Gorzyce - Radłovia Radłów 3:3 (2:1), D. Patriak 20, 26, Bugajski 78 -M. Bąk 35, 70,D. Bąk 50; Wietrzychowice - RKS Radgoszcz 8:0 (5:0), M. Grajdura30, 34, 40, Kowal 42, 67, Wojciechowski 44, 80, Bratko 85; LUKS Wola Radłowska - Powiśle Bolesław 2:1 (2:1), Smoleń 20, Bysiek 25 - Tomasiewicz 40; Dunajec Konary - Mędrzechów 0:4 (1:0), Kaczor 14, 62, Gabiga 73, 82; Olesno - Łęgovia 1:0 (1:0), Rzeszutko 35 karny.
(PT)

Grupa IV Tarnów
RUDKA - Tuchovia II Tuchów 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Wiśniowski 37.
Rudka: Turek - P. Padło, Góra, D. CichI, Płanik - Bożek, Malik (72 Rembiasz), M. PadłoII[85], Kania - KędziorI, RadlińskiI.
Tuchovia II: ChwistekI - Ariel Kaczor, Wójcik, Mazur, Kosiba- Grzebień, BaranI, Wiśniowski, Hudyka - Babiarz (46 Stec), Artur Kaczor (89 RoczniakI).
Sędziował: Albert Brudny (Tarnów). Widzów: 50.

W pierwszym kwadransie dobrych okazji nie wykorzystali Wiśniowski ze strony gości (po błędzie D. Cicha) oraz Kania i M. Padło ze strony gospodarzy. W 22 min obok słupka uderzył natomiast z dystansu Ariel Kaczor. Ostatni kwadrans pierwszej połowy należał do gości. Uwieńczeniem tego była bramka Wiśniowskiego, który w 37 min strzałem głową sfinalizował centrę Hudyki z prawej strony boiska.

Druga połowa była mniej ciekawa. Szczęścia próbowali Kędzior, Radliński i Wiśniowski, ich przymiarki nie przyniosły jednak zmiany rezultatu.
(STM)

Iskra Tarnów - Zgłobice 2:3 (1:2), Jarmuła 30, Syrowy - Wajda 20, Jewuła 40, B. Kawula 70; Jutrzenka Wierzchosławice - Gromnik 1:6 (0:2), Kłosoń 78 - P. Knapik 20, 40, 70, Masłoń 65, 75 Maniak 85 karny; Liwocz Szerzyny - Dunajec Zbylitowska Góra 1:6 (0:1), Stój 85 - Papuga 40, 48, 50, Blecharski 46, 53, Rybski 89; LUKS Skrzyszów - Dunajec Zakliczyn 4:2 (2:1), M. Pater 30, 50, Proszowski 10, Lis 75 - Steć 25, Czermak 90; Pogoria - Ryglice 4:1 (0:1), Hebda 50, 65, 75, D. Kara 58 - Cetnarowski 10; Pogórze Pleśna - Szynwałd 5:1 (3:0), Szumlański 15 karny, 85, J. Budzik 35, Telega 42, Złotnik 60 - Gliński 82; Olszynka Ołpiny - Bobry Bobrovia Bobrowniki Małe - mecz odbędzie się19 czerwca.