Ula już odpadła

AGA
TENIS. Urszula Radwańska przegrała z Rumunką Simoną Halep 3-6, 2-6 w pierwszej rundzie turnieju WTA Tour na twardych kortach w Miami (z pulą nagród 4,5 mln dol.).

Miami to druga z wielkich marcowych imprez tenisowych rozgrywanych w USA. Urszula, startowała w niej z "zamrożonym rankingiem" sprzed kontuzji kręgosłupa, której nabawiła się przed rokiem. Niestety, krakowianka nie poradziła sobie z Rumunką, którą w tegorocznym Australian Open ograła... jej starsza siostra Agnieszka. Od początku meczu obie tenisistki pewnie utrzymywały swoje podania, do ósmego gema, w którym Urszula nieoczekiwanie przegrała swój serwis, a chwilę później pierwszego seta. W drugiej odsłonie krakowianka przegrywała 1-3, 2-5 i poniosła porażkę po godzinie i 27 minutach.

Agnieszka w pierwszej rundzie ma "wolny los". Krakowianka, która w poniedziałek spadła na 14. miejsce w klasyfikacji WTA, jest rozstawiona z numerem dziesiątym. W drugiej rundzie zmierzy się z Czeszką Barberą Zahlavovą-Strycovą lub Amerykanką Sloane Stephens. (AGA)