Tytuł wrócił do domu

ART
FUTBOL AMERYKAŃSKI. Green Bay Packers pokonali Pittsburgh Steelers 31-25 (14-0, 7-10, 0-7, 10-8) w 45. finale zawodowej ligi NFL.

Najbardziej utytułowana drużyna w historii odzyskała mistrzostwo po 14 latach. Puchar to Vince Lombardi Trophy, a nazwa pochodzi od legendarnego trenera Packers, który poprowadził drużynę do dwóch pierwszych zwycięstw w Super Bowl (1967-1968).

W finale w Arlington (Texas) spotkały się najsłynniejsze ekipy NFL. Packers w końcówce I kwarty zdobyli dwa przyłożenia i pewnie prowadzili. Ich przewaga w II kwarcie wynosiła już 21-3, lecz Steelers zmniejszyli stratę przed przerwą i na początku IV kwarty byli bardzo blisko (21-17). Wówczas miało miejsce kluczowe dla losów meczu zdarzenie. Piłkę w ataku stracił Mendenhall, a Packers odzyskali kontrolę nad meczem. MVP wybrany został rozgrywający z Green Bay - Aaron Rodgers.

Super Bowl to wielkie show sportowo-rozrywkowe. Nie obyło się bez wpadek, bowiem śpiewająca hymn Christina Aguilera przekręciła jego słowa. Według wstępnych szacunków, mecz w telewizji oglądało aż 107 mln widzów. Cena 30-sekundowego spotu trakcie trwania transmisji to około 3 mln dolarów. (ART)