Trzynasto złoto kajakarza Tadeusza Reka

Tadeusz Rek został mistrzem Polski w zjeździe
Tadeusz Rek został mistrzem Polski w zjeździe Fot. archiwum prywatne
Kolejny sukces na swoim koncie zapisał Tadeusz Rek. Kajakarz KKW-29 Kraków okazał się najlepszy w mistrzostwach Polski weteranów w zjeździe.

W kategorii wiekowej 55+ bardzo pewnie wygrał w K-1. Na dwukilometrowej trasie na Dunajcu w Szczawnicy uzyskał czas 5.00,86 min, drugiego w stawce Henryka Węglarza wyprzedził o prawie 7 sekund (5.07,51), a trzeciego Mariana Jarosza - o dużo więcej (5.39,96).

Dla 63-latka to już trzynaste złoto w tym sezonie. Wcześniej w międzynarodowych zawodach Senior Games 45+ wywalczył pięć tytułów, podczas mistrzostw Polski weteranów w konkurencjach sprinterskich 4-krotnie był najlepszy, a z niedawnych mistrzostw świata w kategorii masters w Austrii przywiózł trzy krążki z najcenniejszego kruszcu.

W przyszłym sezonie najważniejsze dla Reka będą World Masters Games, czyli igrzyska weteranów, które odbędą się w Nicei. W poprzednich, przed rokiem w Turynie, nasz zawodnik wywalczył 8 złotych medali.