Trzy rzuty karne – jeden gol

(MZ)

Szaflary 2 (0)
Helena Nowy Sącz2 (1)

Bramki: 0:1 Gryzło 43 karny, 1:1 Czajkowski 47, 1:2 Chorowski 55, 2:2 Magulski 63.

Szaflary: Cisoń – Hajnos, Maciaś, Palenik (72 Ku­randa), Kułach (65 Gogolak) – Czajkowski, Magul­ski, P. Kamiński, Szczerba – Jarząbek, Joniak.

Helena: M. Kumor – Rolka, Sztafin, Nowak, Mac – Gryzło, Leśniak (55 Bodziony), Sikora, Laskowski (70 Salamon), Chorowski, W. Kumor.

Sędziowała: Agnieszka Olesiak.

W 15 min spotkania sytuacji sam na sam z Kumorem nie wykorzystał Joniak. W 22 min po faulu na Joniaku gospodarze mieli rzut karny, nie wykorzystał go jednak P. Kamiński.

Z kolei tuż przed przerwą to goście mieli „jedenastkę”, którą na gola dającego prowadzenie zamienił Gryzło.

Na początku drugiej połowy efektownym uderzeniem z woleja wyrównał Czajkowski. W 55 min goście odzyskali prowadzenie po celnym strzale Chorowskiego. W 63 min na 2:2 trafił z bliska Magulski, wykorzystując podanie P. Kamińskiego.

Już w doliczonym czasie gry Szaflary nie wykorzystały drugiego w meczu rzutu karnego. Tym razem niefortunnym strzelcem okazał się Maciaś.