Trzeci set dał nadzieję

(ART)
I liga siatkarzy. Drużynie AGH Kraków nie udało się w Ostrołęce podtrzymać zwycięskiej passy. Po dwóch kolejnych zwycięstwach przegrała z Pekpolem.

Pekpol Ostrołęka – AGH Kraków 3:1 (26:24, 25:15, 24:26, 25:17)

AGH: Kosiek, Dzierwa, Surma, Halaba, Gnatek, Akala, Galiński (libero) oraz Łaba, Małysza, Walczykowski, Górski, Mucha.

Pierwszego seta krakowianie przegrali po walce, a mogą żałować, że nie wykorzystali szansy (było 18:20). W drugim nie mieli nic do powiedzenia i gdy po zmianie stron było już 14:9 dla gospodarzy, spodziewać się należało szybkiego końca meczu.

Goście jednak nie odpuścili (z 21:19 do 21:22, później było 23:23). Trzy ostatnie punkty w trzeciej partii zdobył skute­cznymi atakami Michał Dzier­wa i przyjezdni wrócili do gry. Tyle że w czwartym secie tylko na początku dotrzymywali kroku rywalom. Cień nadziei był przy stanie 20:16, ale w tej odsłonie przyjezdni zdobyli jeszcze tylko punkt.