Tour de Pologne 2017: Trasa. Kiedy jedzie Tour de Pologne...

Tour de Pologne 2017: Trasa. Kiedy jedzie Tour de Pologne 2017 (Mapy, Etapy)

Redakcja/x-news.pl/tourdepologne.pl

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Tour de Pologne 2017: kiedy jedzie Tour de Pologne 2017 (Trasa, Mapy, Etapy)
1/10
przejdź do galerii

Tour de Pologne 2017: kiedy jedzie Tour de Pologne 2017 (Trasa, Mapy, Etapy)
©Fot. Sylwia Dąbrowa

Tour de Pologne 2017 rozpocznie się 29 lipca etapem w Krakowie, a zakończy 4 sierpnia w Bukowinie. Podczas Tour de Pologne rozegrane zostaną trzy etapy sprinterskie, pozostałe powinny paść łupem kolarzy lubiących bardziej wymagający teren. - Wygra kolarz bardzo dobrze przygotowany do wyścigu - mówi Czesław Lang, dyrektor wyścigu.

Tour de Pologne 2017: Początek wyścigu w Krakowie!Tour de Pologne 2017: Trasa (Kraków, Katowice, Szczyrk, Zabrze, Rzeszów i Zakopane, Bukowina Tatrzańska)


Znamy trasę 74. Tour de Pologne. Nasz narodowy wyścig, wchodzący w skład cyklu World Tour, będzie miał w tym roku mniej rund, ale za to więcej etapów górskich. Wyścig zacznie się w Krakowie, aby przez Katowice, Szczyrk, Zabrze, Rzeszów i Zakopane dotrzeć do Bukowiny Tatrzańskiej.

Tym razem postanowiliśmy zmienić nieco trasę wyścigu, ale nie mogło na niej zabraknąć chociażby Krakowa, który dla nas jest tak samo ważny jak Paryż dla Tour de France

Tour de Pologne 2017: 29 lipca - 4 sierpnia


Tour de Pologne 2017 rozpocznie się 29 lipca w Krakowie, a zakończy 4 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. - Tym razem postanowiliśmy zmienić nieco trasę wyścigu, ale nie mogło na niej zabraknąć chociażby Krakowa, który dla nas jest tak samo ważny jak Paryż dla Tour de France. Będą dwa etapy pagórkowate, jeden typowo sprinterski i cztery górskie. To wyścig, który będzie pasował kolarzom pokroju Rafała Majki czy Vincenzo Nibaliego, dla których im ciężej tym lepiej - podsumowuje trasę Czesław Lang, były kolarz, dyrektor Tour de Pologne.

Tour de Pologne 2017: To wyścig bardzo dynamiczny, otwarty


- Tour de Pologne ma swój charakter. To wyścig bardzo dynamiczny, otwarty, gdzie odkrywamy wielkie gwiazdy. Tę trasę ułożyliśmy tak, żeby było miejsce dla wszystkich. Ktoś, kto będzie chciał wygrać, będzie musiał być czujny od początku do końca. Odwróciłem tak trochę kota ogonem do góry, żeby narobić fermentu, ale właśnie taki ma być ten wyścig - powiedział Czesław Lang.

Tour

Tour de Pologne 2017 potrwa siedem dni: 29 lipca - 4 sierpnia. Oprócz Krakowa i Bukowiny Tatrzańskiej poszczególne etapy mają się zakończyć w Katowicach, Zabrzu, Nowym Sączu, Rzeszowie, Zakopanem. Tym razem pominięto Warszawę, gdzie rozegrano pierwszy etap tegorocznej rywalizacji.

Podobnie jak w przeszłości zostanie zorganizowany wyścig amatorów. Nie jest jeszcze potwierdzona organizacja touru kobiet.


Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press

Czytaj także

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie w tym roku!

  Ppp (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  Aktualna sytuacja komunikacyjna w Krakowie powoduje, że TdP w ogóle nie powinien się tu pojawić - utrudnień w ruchu już jest o wiele za dużo!
  Pozdrawiam i zapraszam, aż ZIKIT zmądrzeje lub zniknie.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama