Tarnowianki trzecie w prestiżowym turnieju

Roman Kieroński
Blok był mocną stroną zespołu Grupy Azoty Tarnów
Blok był mocną stroną zespołu Grupy Azoty Tarnów Fot. Roman Kieroński
Siatkówka. W Tarnowie rozegrano noworoczny turniej kobiet o Puchar Prezesa Polskiego Konsorcjum Chemicznego – Jerzego Wolińskiego.

W zawodach triumfowała krakowska Bronowianka, zespół który pewnie prowadzi w drugoligowych rozgrywkach. Podopieczne Marka Kępy wygrały wszystkie mecze, a w finale pokonały AZS Politechnikę Śląską Gliwice 2:1 (14:25, 25:14, 25:20).

Siatkarki Grupy Azoty Tarnów w spotkaniu o trzecie miejsce pokonały Victorię 3:0 (25:15, 25:20, 25:19). Piąte miejsce zajęła ekipa juniorek Victorii z Ukrainy, a szóste Developress V LO Rzeszów.

Organizatorzy wyróżnili najlepsze zawodniczki turnieju. Zostały nimi wybrane: Sandra Szychowska (Bronowianka), Sylwia Pastuszko (AZS Gliwice), Sabina Podlasek (Grupa Azoty PWSZ), Wera Kastsiuchyk (Victoria) oraz Małgorzata Makiewicz (Developres). Najsympatyczniejszą siatkarką turnieju została uznana Lizaveta Karol z Victorii.

Drużyna Grupy Azoty PWSZ Tarnów zagrała w następującym składzie: Sylwia Styrkowiec, Joanna Beda, Inez Pfeifer, Adrianna Lewandowska, Adrianna Sobczak, Aleksandra Torbusińska, Patrycja Lipińska, Izabela Zemełka, Aleksandra Kaczyńska, Sabina Podlasek oraz Marta Kutikow.

W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki w II lidze. Bronowianka i Grupa Azoty Tarnów walczyć będą o pierwsze miejsce i awans do I ligi.