Tarnowianie pokazali się z dobrej strony

Roman Kieroński
Olga Wasiuk (najlepsza z kobiet)
Olga Wasiuk (najlepsza z kobiet) fo. Tomasz Schenk
Kolarstwo przełajowe. Mirosław Bieniasz - reprezentant KCP Elzat Bieniasz Team Tarnów - zwyciężył w kategorii Masters II w rozegranych w Tarnowie finałowych zawodach o Puchar Polski.

Sukces Bieniasza jest godny podkreślenia, bowiem równocześnie pełnił funkcję dyrektora sportowego zawodów. Trudną trasę przejechał w czasie 31,18 min i aż o 2,32 min pokonał Janusza Łodeja (Stal Rzeszów) i 3,17 min swojego klubowego kolegę Jarosława Miodońskiego. Na czwartym miejscu finiszował kolejny tarnowianin - Grzegorz Armatys, ale strata wynosiła już 7,06.

Sukcesu Mirosławowi Bieniaszowi najwyraźniej pozazdrościł jego brat Maksymilian. W kategorii Masters I triumfował z czasem 39,49. Był przed Tomaszem Pietrzyckim - 40,55 oraz Marcinem Karpińskim (MLKS Baszta Bytów) - 47.35.

Wśród juniorów młodszych na drugim miejscu do mety dojechał kolejny reprezentant KCP Bieniasz Team Łukasz Helizonowicz. Do zwycięzcy - Radosława Rocławskiego (MLKS Baszta Bytów) - stracił zaledwie trzy sekundy.

Uczestnicy kolarskiej imprezy mieli do pokonania 2,5-kilometrową pętlę, którą w zależności od kategorii wiekowej pokonywali kilkakrotnie. Na trasie usytuowanej na terenach zielonych osiedla Legionów, Dirt Parku oraz parkingu centrum handlowego znajdowały się wzniesienia, płaskie odcinki, a także wymagający podjazd pod centrum handlowe. Dodatkowymi przeszkodami były schody, betonowe kloce i tzw. „hopy”. Aby je pokonać, często musiano biec z rowerami na plecach.

W najbardziej prestiżowej kategorii - elicie kobiet - zdecydowanie zwyciężyła aktualna mistrzyni Polski Olga Wasiuk (MG LKS Trans Koziegłowy). Drugą na mecie Dorotę Warczyk (Start Tomaszów Mazowiecki) wyprzedziła aż o 4,46 minuty.

Rywalizacja mężczyzn w tej samej kategorii przyniosła sukces Bartoszowi Pilisowi (Mayday Team Lublin) - 44,16. Był przed Bartoszem Miklerem (Victoria Jarocin) - 44,23 i Karolem Michalskim (niezrzeszony) - 44,38.

Także w tej kategorii na mecie w czołówce zameldowali się kolejni tarnowianie: ósmy był Michał Topór, dziewiąty Arkadiusz Mirek, piętnasty Albert Hudyka (wszyscy to zawodnicy KCP Bieniasz Team).

W rozegranym w ramach imprezy wyścigu amatorów zwyciężył reprezentant DKK Gryfu Dębica Jakub Rusin, przed Karolem Kuciębą i Adamem Kawulą ze Stali Rzeszów. Na siódmym miejscu finiszował Krystian Rynka (Spartakus Dębica), na jedenastym Karol Czosnyka (UKS PG Wojnicz).