(ZAB)
Siatkarki z Tarnowa wygrały na swoim boisku z Tomasovią
Siatkarki z Tarnowa wygrały na swoim boisku z Tomasovią Fot. Roman Kieroński
II liga siatkarek. Po pasjonującym spotkaniu ekipa z Tarnowa cieszyła się z dwóch punktów, za to Skawa tylko momentami pokazywała prawdziwe oblicze.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów - Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:2 (28:26,19:25, 25:16, 20:25, 15:7)

Grupa Azoty: Kaczyńska, Beda, Podlasek, Dyrek, Lipińska, Sobczak, Czekajska (libero) oraz Pelczarska, Kawa, Słomska, Pfeifer, Bodzęta, Bator, Zemełka (libero).

Niezwykły był już pierwszy set - siatkarki Tomasovii objęly wysokie prowadzenie 24:18, ale nagle nastąpił niesamowity zryw gospodyń, które obroniły kolejno siedem piłek setowych i było 25:24. Rywalki doprowadziły do stanu 25:25, ale za chwilę nastąpił atak ze skrzydła Sabiny Podlasek i było 26:25. W kolejnej akcji przyjezdne dotknęły siatki i w efekcie partię przegrały.

Drugiego seta znów lepiej rozpoczęły tomaszowianki, które prowadziły 7:3. Na zagrywce stanęła jednak Ewelina Dyrek i za moment było już 7:7. Kolejne minuty należały jednak ponownie do przyjezdnych. Z kolei trzecia partia to wyrównana gra do stanu 9:9 (wygrana Azotów), a czwarta do wyniku 17:17 (lepsza Tomasovia).

Tie-break rozpoczął się od punktu Karoliny Karpiuk, a do remisu doprowadziła Joanna Beda. Za chwilę gospodynie objęły prowadzenie po asie serwisowym Eweliny Dyrek, a rezultat na 3:1 ponownie podwyższyła Beda. Potem z kapitalnej strony pokazała się Monika Kawa, która najpierw atakiem ze skrzydła zdobyła czwarty punkt, a następnie stanęła w polu zagrywki i w efekcie gospodynie prowadziły 8:2.