Szczęsny chce być numerem 1

(FIL)
Włochy. W ostatnim sprawdzianie przed pierwszym meczem w Serie A (w sobotę z Hellasem Werona) Roma pokonała Sevillę 6:4, prowadząc w 71 minucie aż 6:0.

Wojciech Szczęsny stał w bramce Romy do przerwy, zachowując czyste konto. Potem zmienił go Morgan De Sanctis. Polak wystąpił w czterech meczach Romy (wcześniej 0:2 ze Sportingiem Lizbona, 0:3 z Barceloną i 3:1 z Valencią), puszczając łącznie pięć goli. Prezentował dobrą formę i wydaje się, że to on, a nie już 38-letni De Sanctis, będzie pierwszym bramkarzem Romy.

Wypożyczony z Romy na dwa sezony Łukasz Skorupski zadebiutował w Empoli w meczu III rundy Pucharu Włoch. Jego drużyna przegrała u siebie z Vicenzą 0:1. W Empoli grał także Piotr Zieliński.