Grała RS Active 4. liga. Korona II Kielce pokonała GKS Nowiny i zapewniła sobie awans do 3. ligi! Sprawdź wyniki i relacje

Dorota Kułaga, Jaromir Kruk
Miłosz Strzeboński zdobył zwycięska bramkę dla Korony II Kielce w meczu z GKS Zio-Max Nowiny. Dawid Łukasik/Hetman Włoszczowa
W weekend 18-19 maja odbywa się 29. kolejka RS Active 4. ligi świętokrzyskiej. Korona II Kielce wygrała z GKS Zio-Max Nowiny 1:0 i na pięć kolejek przed zakończeniem rozgrywek zapewniła sobie awans do trzeciej ligi. Wielkie emocje też na dole tabeli. W derbach powiatu kieleckiego Spartakus Daleszyce pokonał Łysicę Bodzentyn 1:0.

Grała RS Active 4. liga świętokrzyska. Śledź wyniki

Sobota
Wierna Małogoszcz - Klimontowianka Klimontów 2:3 (1:0)
Bramki: Bartosz Kuzincow 45+1, Damian Czarnecki 55 – Gabriel Skrzypek 48 karny, Jakub Pawlik 75, Jakub Kończak 83.
Wierna: Spurek – M. Malinowski, Kuzincow, Wroński, Molęda (76 Ginter) – Klapa, Stojko (46 Łata), D. Czarnecki – Sornat, Soboń, R. Bała (90+2 Porzuczek).
Klimontowianka: Pietrasik – Lenard (81 J. Turek), Sajenko, Niziołek, Misiura – G. Skrzypek, D. Kaczmarczyk (63 Konecki), M. Miłek (58 J. Pawlik) – Wojtachnio (71 Halat), Chmiel, Kosiuk (63 Kończak).
Żółte kartki: Kuzincow, Klapa – Kosiuk.
Sędziowali: Marek Śliwa + Mateusz Pęcherz, Mateusz Satława.
Widzów: około 50.

W Małogoszczu Wierna i Klimontowianka stworzyły ciekawe widowisko. Już w 15 minucie sam na sam z Damianem Pietrasikiem wyszedł Radosław Bała, ale golkiper z Klimontowa nie dał się zaskoczyć. W odpowiedzi kapitalną okazję stworzyła drużyna Marcina Wróbla, jednak Jakub Wojtachnio nie trafił do pustej bramki. Co nie udało się Kacprowi Klapie, który miał sytuację, ale uderzył fatalnie powiodło się w doliczonym czasie pierwszej odsłony Bartoszowi Kuzincowowi, obsłużonemu kapitalnym dośrodkowaniem z kornera przez Krystiana Sornata. Zaraz po zmianie stron rzut karny wywalczył Maciej Miłek, a pewnie wykonał go Gabriel Skrzypek i zrobiło się 1:1. Drugi raz prowadzenie Wiernej dał Damian Czarnecki, najsprytniejszy w polu karnym po rzucie rożnym, ale Klimontowianka nie spasowała i na 2:2 głową trafił Jakub Pawlik, asystował Jakub Kończak. Kończaka, rocznik 2008 wychwalają w Klimontowie, a w 83 minucie meczu ten utalentowany popisał się cudownym uderzeniem po zagraniu Patryka Niziołka, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki, Szymon Spurek był bez szans. To zadecydowało o komplecie punktów dla ekipy Marcina Wróbla, choć Wierna walczyła do samego końca.

Alit Ożarów – Stal Kunów 7:0 (3:0)
Bramki: Filip Stępień 26, Mateusz Wawrylak 34 z karnego, Jakub Mażysz 44, 53, 78, Kamil Bełczowski 64, Mikołaj Jasiński 70.
Alit: Rybiński – J. Stefański (71 Bielecki), Jasiński, Wawrylak, Persona – I. Wójcik (71 Stawiarski), I. Wódz (82 J. Wójcik), Rękas (62 Furman), Bełczowski – F. Stępień (62 Fałkiewicz, Mażysz.

Czwarte zwycięstwo Alitu z rzędu. Zespół Pawła Rybusa w rundzie wiosennej zgromadził już 30 punktów (10-0-2) i gra naprawdę fajny futbol. Kolejna świetna partia Jakuba Mażysza, który zaliczył hat-tricka, a dwa gole zdobył głową. Wysoką formę utrzymuje ofensywnie usposobiony Tomasz Persona. Bramki zdobyli też obaj stoperzy.

Olimpia Pogoń Staszów - Hetman Włoszczowa 3:3 (3:1)
Bramki: Bartosz Skóra 2, Mikołaj Kuca 10, 23 - Paweł Cegieła 30, Igor Wójcik 60, Łukasz Chuptyś 90.

Nieprawdopodobny przebieg miał mecz w Staszowie. W 23 minucie gospodarze prowadzili 3:0! I wydawało się, że losy tego pojedynku są rozstrzygnięte. Ale niezwykle ambitnie grający piłkarze Hetmana przed przerwą zdobyli jedną bramkę, w 60 minucie Igor Wójcik uzyskał trafienie kontaktowe. A w 90 minucie po strzale Olega Oliinyka piłka odbiła się od Łukasza Chuptysia i wpadła do bramki Pogoni. Goście pokazali charakter, odwrócili losy spotkania i wywalczyli cenny punkt.

AKS 1947 Busko-Zdrój - Arka Pawłów 3:0 (2:0)
Bramki: Maciej Żądło 16 z karnego, 40, Artur Piróg 65.
AKS: O. Piątkowski – Gwóźdź (80 Grad), Skiba, Ślefarski, P. Kowalczyk (70 Bogacki) – K. Rogoziński, F. Rogoziński, Wierzchanowski, Załęcki (80 Maciej Pokora), Żądło (75 Dziewięcki) – Piróg (80 Ntoto).
Arka: Gryz – Gębka, A. Foks, Drożdżał, Kosztowniak – Wojton, Gładyś – Jankowicz (55 Kidoń, 70 Dawidowicz), Białczak, D. Kowalik (70 Kupisz) – A. Siwek.

- Zabrakło nam czterech podstawowych graczy, pauzowali za kartki. Busko wygrało zasłużenie, przewyższało nas jakościowo – podsumował Mirosław Kalista, trener Arki. Znów klasę pokazał Maciej Żądło, zdobywca dwóch goli. – Cieszy, że zagraliśmy na zero z tyłu. Dobre zawody w naszym wykonaniu

– podsumował Tadeusz Krawiec, trener AKS.

Niedziela
Korona II Kielce – GKS Zio-Max Nowiny 1:0 (0:0)
Bramka: Miłosz Strzeboński 63.
Korona II: Niedbała – Błaszczyk (58 Leszczyński), R. Turek, Kiercz, Przybysławski – K. Turek – Konstantyn (46 E. Szymański), Chojecki (88 Ł. Jazmróz, Strzeboński, A. Zawierucha (58 Kabat) – D. Bąk (88 N. Kuzera).
Nowiny: Gugulski – N. Niebudek, Hińcza, Łazurko, Marek – Tomczyk (82 Nowakowski), Sinkiewicz, R. Szmalec, Papka – D. Kopyciński, F. Kaczmarski.
Żółte kartki: R. Turek, K. Turek.
Sędziowali: Tomasz Żołądek + Jacek Szafarczyk, Karol Kwiecień.
Widzów: około 200.

W pierwszej wyrównanej połowie obie drużyny grały bardzo uważnie. Groźnie z daleka uderzył aktywny Damian Kopyciński, ale ładną interwencją popisał się Michał Niedbała. Okazję dla Korony II zmarnował Miłosz Strzeboński. Zaraz po zmianie stron jeden z zawodników gospodarzy przyblokował strzał Kopycińskiego. W Koronie II aktywność utrzymywał Strzeboński, w 58 minucie nie popisał się i będąc w dogodnej sytuacji spudłował. Do trzech razy sztuka – w 63 minucie Miłosz Strzeboński zdecydował się na indywidualną akcję, pięknie wymanewrował Marcina Marka i nie dał szans Bartoszowi Gugulskiemu. Lider mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie, okazje mieli Adam Chojecki (raz ładna parada bramkarza po jego wolnym), Jakub Przybysławski, Daniel Bąk, Dawid Kabat, Krzysztof Kiercz, Karol Turek. Zwycięstwem kielczanie przypieczętowali awans do trzeciej ligi, i to na 5 kolejek przed końcem rozgrywek.

Granat Skarżysko-Kamienna - Wisła Sandomierz 1:1 (0:1)
Bramka: Wiktor Pluta 59 - Michał Hołody 25.
Trener Wisły Tomasz Dymanowski miał duże pretensje do sędziów za to, że nie pokazali czerwonej karki zawodnikowi Granatu, który faulował gracza Wisły wychodzącego na czystą pozycję.

Moravia Anna-Bud Morawica - Orlęta Kielce 2:4 (0:0)
Bramki: Dominik Pasternak 74, Łukasz Zawadzki 77 - Tomasz Gaj 48 z karnego, 65 z karnego, Jakub Olearczyk 81, Kacper Śliwa 90+3.
Moravia: J. Borusiński - Orliński (84 Turlej), Łączkowski, Mateusz Zawadzki - Ashour, Rabiej, Michał Zawadzki - Ł. Zawadzki, Michał Rybus, Pasternak (88 Woźniak).
Orlęta: K. Zacharski - Węgliński, Zawierucha, Susło, Motyl (73 Grzesiak) - Pryjmak, Szczepański (80 Olearczyk), Wawszczyk (83 Pyrek), Gaj - Śliwa, Jaśkiewicz.

GKS Rudki - Neptun Końskie 4:0 (0:0)
Bramki: Konrad Małaczek 50, 89, 90, Bunyod Turgunbojew 55.

Od 40 minuty GKS Rudki grał z przewagą jednego zawodnika. Czerwoną kartką ukarany został Paweł Markowicz.

Spartakus Daleszyce - Łysica Bodzentyn 1:0 (0:0)
Bramka: Stanisław Mokrosnop 87.