Świetny występ zawodników z Wieliczki

pan
Zakończył się XIX Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Józefa Dominika w Dobczycach, który zgromadził szachistów ze Słowacji i z różnych stron Polski.

SZACHY

Przez dziewięć dni grano systemem szwajcarskim w grupie B i C, a systemem kołowym w grupie A. Na tak wielkim szachowym wydarzeniu pojawili się również liczni przedstawiciele MKS MOS Wieliczka. W najmłodszej grupie C wśród chłopców najlepiej zaprezentował się Sebastian Kuźma z 8,5 pkt. na 9 możliwych, tym samym zdobywając I miejsce i główną nagrodę oraz normę na II kategorię szachową PZSzach. Bardzo dobrze wypadli również inni podopieczni Andrzeja Irlika – Tomasz Szybowski zdobył 6 pkt. i uzyskał normę na III kategorię szachową (serdecznie gratulujemy!), Jan Paweł Gawor uzyskał 5,5 pkt., Wiktor Salawa  5 pkt., Jan Szybowski i Grzegorz Wolamin zdobyli po 4,5 pkt., Miłosz Dębowski – 4 pkt., Florian Wrona – 3 pkt. a Mikołaj Wolamin – 2 pkt. Jeżeli chodzi o dziewczynki na podium stanęła Weronika Ślęczka, która zajęła drugie miejsce i zdobyła 5,5 pkt. i Zuzanna Salawa, która zajęła trzecie miejsce z 1,5 pkt.

W grupie B w klasyfikacji mężczyzn trzecią lokatę zajął Łukasz Czaplak z 7 pkt., a IV Krzysztof Kuta z 5,5 pkt. Natomiast w kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Marcelina Tracz z 6,5 pkt. a miejsce II Michalina Dębowska z 4,5 pkt.

W najmocniejszej grupie A rywalizowało 10 mężczyzn. Przedstawiciele MKS MOS Wieliczka zajęli następujące lokaty: Konrad Buś z 5 pkt. miejsce IV, Bartosz Ślęczka z 4,5 pkt. pozycję V, a Mateusz Zając lokatę VII z 4 pkt.

W czasie trwania Festiwalu odbyły się również inne imprezy szachowe: turniej „dwójek” i rodzin im. E. Miki na zamku w Dobczycach, turniej szachów szybkich, Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Szachach Szybkich, symultana szachowa rozegrana na rynku w Dobczycach oraz turniej błyskawiczny w Urzędzie Gminy w Raciechowicach, w których chętnie brali udział przedstawiciele MKS MOS Wieliczka.