Świetna passa

aga
Agnieszka Radwańska półfinalistką turnieju WTA Rogers Cup w Toronto (pula nagród 2 miliony dolarów).

TENIS. Półfinał Agnieszki Radwańskiej w Toronto

Krakowianka, rozstawiona z "13", pokonała Niemkę Andreę Petković ("11") 6-4, 6-3. Wcześniej Agnieszka pokonała Rosjankę Wierę Zwonariewą 6-4, 7-6. W walce o finał rywalką naszej tenisistki będzie Australijka Samantha Stosur ("10"), która pokonała Włoszkę Robertę Vinci 6-4, 6-1. Isia kontynuuje świetną passę w imprezach US Open Series w USA i Kanadzie, które poprzedzają wielkoszlemowy US Open (początek 29 sierpnia).

Toronto to trochę powtórka z Carlsbadu, gdzie Agnieszka triumfowała w niedzielę i grała z tymi samymi zawodniczkami. W walce o ćwierćfinał po raz drugi w ciągu tygodnia Radwańska pokonała trzecią rakietę świata Zwonariewą. W meczu o półfinał wyeliminowała Niemkę Petković, którą pokonała w Carlsbadzie w walce o finał. Agnieszka w pierwszym secie prowadziła 3-0, ale rywalka wyrównała. Końcówka należała jednak do naszej zawodniczki.

W drugim secie decydujące znaczenie miało przełamanie podania Niemki przy stanie 2-1. Isia objęła prowadzenie 3-1, 4-1, 5-2 i wygrała cały mecz. - To był naprawdę ciężki mecz, dobry w moim wykonaniu. Jestem szczęśliwa, ale również bardzo zmęczona. Wygrałam dziewięć ostatnich spotkań z rzędu, chcę kontynuować tę passę - powiedziała krakowianka. (aga)