Sukcesy Małopolan

SPORT SAMOCHODOWY. Po inauguracyjnej rundzie Kia Lotos Race na niemieckim torze Eurospeedway liderem klasyfikacji generalnej jest Krzysztof Steinhof.

Tarnowianin pierwszy wyścig ukończył na trzecim miejscu, w drugim był czwarty, a zdobyte punkty dały mu prowadzenie w pucharze kii picanto. Podczas zawodów na Lausitzring znakomicie spisał się również Adam Gładysz z Tarnowa, który po dwóch rundach plasuje się na trzecim miejscu w Volkswagen Scirocco R-Cup.

Od początku inauguracyjnej rundy Kia Lotos Race 2012 w czołówce brylowali zawodnicy z Małopolski. Dobre tempo z kwalifikacji Steinhof utrzymał także w wyścigu, finiszował tuż za Zbigniewem Łaciszem, a przed Michałem Dobrowolskim. Maciej Dreszer z Tarnowa pierwsze starcie kierowców pucharowych picanto ukończył na 7. miejscu, krakowianin Dominik Kotarba-Majkutewicz sklasyfikowany został na 18. pozycji.

W drugim biegu, kiedy czołowa dziesiątka startowała w odwróconej kolejności, Steinhof w ciągu 12 okrążeń awansował z 9. na 4. miejsce. Do podium zabrakło mu ledwie kilku sekund. Na 8. pozycji sklasyfikowano Dreszera, a na 14. Kotarbę-Majkutewicza.W klasyfikacji łącznej prowadzi Steinhof (123 pkt.), drugi jest Grzegorz Kubat (121), a trzeci Łacisz (118).

Łużycki tor był miejscem rozgrywania drugiej rundy Volkswagen Scirocco R-Cup. Bardzo dobry wyścig pojechał Adam Gładysz, który zajął trzecie miejsce, ustępując jedynie byłemu kierowcy Formuły 1, Niemcowi Markusowi Winkelhockowi. Drugi był jego rodak Jann Hendrik Ubben. W generalce po dwóch rundach Gładysz również jest trzeci.