MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Studia podyplomowe pokazują, jak stosować wiedzę w praktyce

(DD)
Kształcenie. Klasyczna ścieżka edukacyjna, rozumiana jako zdobycie tytułu magistra, ukończenie studiów podyplomowych i podjęcie zatrudnienia, staje się coraz bardziej nieaktualna.

Warunkiem osiągania zawodowych sukcesów jest podnoszenie kwalifikacji w wyniku zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Dobrze wykształceni profesjonaliści mają znacznie większe szanse zrobienia kariery, a także są najcenniejszą wartością instytucji, w których są zatrudnieni. Coraz częściej taki rodzaj dokształcania się wybierają nie tylko ludzie młodzi, ale także osoby w średnim wieku, które są świadome są zmian, jakie zachodzą na współczesnym rynku pracy i wyzwań, przed jakimi stawiani są dziś pracownicy. Natomiast młodym ludziom wybór dobrych studiów podyplomowych pozwala wcześniej zacząć karierę zawodową. Studia podyplomowe nabierają znaczenia w dzisiejszym dynamicznym świecie. Pozwalają bowiem na:

Szybkie dokształcenie się. Często nie mamy możliwości, aby decydować się na drugi kierunek studiów bądź studia doktoranckie. Studia podyplomowe dają możliwość szybkiego i skutecznego uzyskania koniecznego wykształcenia i wiedzy. Zwykle odbywają się w weekendy, co nie jest bez znaczenia dla osób już pracujących.

Uzupełnienie wiedzy. Niemal każdy kierunek, od humanistycznego, przez biznesowy i medyczny, który studiowaliśmy na studiach pierwszego stopnia, możemy kontynuować na studiach podyplomowych. Można w ten sposób poszerzyć swoją wiedzę o dodatkową specjalizację lub też zdobyć wiedzę ogólną, szeroką, która lepiej pozwoli orientować się w świecie. Wszystko dzięki programowi studiów, który przygotowany jest w taki sposób, żeby rozwijać już zdobytą wiedzę.

Poszerzanie horyzontów. Studia podyplomowe dają również możliwość studiowania na kierunkach zupełnie niezwiązanych z naszym dotychczasowym wykształceniem. Możemy w ten sposób np. kończąc chemię, udać się na „podyplomówkę” z zarządzania. Wszystko po to, aby móc zdobyć wysokie stanowisko kierownicze w koncernie chemicznym.

Zwiększenie mobilności na **rynku pracy.** Studia podyplomowe pomagają w znalezieniu pracy, ale również w zdobyciu awansu.

Dziś dopasowanie ścieżki edukacyjnej do wymogów rynku pracy staje się konieczne. Dlatego dobre studia podyplomowe to takie, które dają uczestnikom zajęć najbardziej aktualną wiedzę teoretyczną w danym zakresie, czy w danej branży i – przede wszystkim – kształtują umiejętności wykorzystania tej wiedzy w codziennej praktyce i w konkretnym środowisku pracy. Muszą być więc prowadzone przez zespół doświadczonych praktyków z ugruntowaną wiedzą i umiejętnościami. Ten aspekt kształcenia doceniają pracodawcy, którzy absolwentów studiów podyplomowych chętnie zatrudniają w swoich firmach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski