Starcie faworytów

(ŻUK)
I liga piłkarek ręcznych. Szczypiornistki SPR Olkusz zagrają w niedzielę o godz. 17 w Chorzowie z Ruchem.

- Ruch to najsilniejszy przeciwnik, z jakim nam przyjdzie grać w __tym sezonie, tak sądzę - mówi trener olkuszanek Marcin Księżyk. - Myślę, że spotkają się wyrównane zespoły. Zajęliśmy 1. miejsce w I lidze w minionym sezonie, a Ruch spadł z __Superligi.

Jednak z racji tego, że chorzowianki grają u siebie, im należy przyznać więcej szans na wygraną. Z kolei Księżyk ma niebagatelny atut - w przeszłości prowadził Ruch. - W Chorzowie został praktycznie cały skład, z którym ja jeszcze pracowałem - mówi szkoleniowiec olkuszanek. - Owszem, doszły młode zawodniczki, ale trzon zespołu jest ten sam, co za __moich czasów. Bardziej doświadczone zawodniczki chorzowianek.

W ostatnich dwóch ligowych meczach olkuszanki gromiły rywalki, ale teraz poprzeczka zostanie zawieszona znacznie wyżej. By jak najlepiej przygotować się do tego spotkania olkuszanki zagrały sparing z ekstraklasową Olimpią-Beskidem Nowy Sącz, ulegając jej 14:24 (10:13). - Obrona była niezła, zwłaszcza do przerwy, natomiast gorzej poszło nam w ataku - komentuje szkoleniowiec. - Ten mecz pokazał nasze niedomagania, zagraliśmy trochę innym ustawieniem w przodzie. Musimy poprawić wyjście z obrony do szybkiego ataku. Po przerwie nie potrafiliśmy wykorzystywać sytuacji. Druga połowa trwała 22 minuty.

Nie zagrała Katarzyna Nowak, którą dopadła grypa żołądkowa i Agata Basiak, która ma problemy z kolanem. Obie mają być gotowe na niedzielne spotkanie.