Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

MŚ SuperEnduro. Zobacz niesamowity tor w Tauron Arenie...

MŚ SuperEnduro. Zobacz niesamowity tor w Tauron Arenie Kraków [ZDJĘCIA]

10 grudnia w Krakowie odbędzie się eliminacja mistrzostw świata w motocyklowym SuperEnduro. Znamy już plan toru w Tauron Arenie, na którym Tadeusz Błażusiak i jego rywale będą się ścigać.

Jak zapewniają organizatorzy imprezy, będzie szybko, ale także technicznie i ciężko, czyli w repertuarze znajdzie się wszystko to, czego potrzeba, aby stworzyć niesamowite widowisko. Na torze ustawione będą różne przeszkody: zawodnicy tuż po starcie będą musieli zmierzyć się z szykaną z wielkich opon.
Następnie w zakręcie będzie sekcja z piaskiem, a zaraz potem sekcja supercrossowa. Utrzymanie prędkości przed whoopsami w grząskim piasku zweryfikuje wszechstronność riderów oraz ich umiejętności.

Na zawodników czekają też betonowa rura, bale drewna ułożone w falę, wielkie głazy i mniejsze kamienie umieszczone na piaszczystym podłożu oraz basen z wodą. Nowością będzie most, który z jednej strony będzie miał dirtowy najazd, a z drugiej pokryty będzie kamieniami (pod spodem przebiegać będzie także jedna z nitek toru).

Jedna z sekcji zostanie tak przygotowana, aby uhonorować Błażusiaka. Belki tworzące matrix ułożone zostaną w napis „Taddy”.

Wewnątrz toru zostanie umieszczona sekcja do trialu, na której podczas przerwy w wyścigach głównyc najmłodsi adepci oraz doświadczeni zawodnicy trialowi zaprezentują swoje umiejętności.

Bilety na zawody w Krakowie są jeszcze do nabycia na stronie Eventim.pl oraz w salonach EMPiK. 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się