I liga siatkarek. Proxima zdobyła trzy punkty w Kaliszu

Pawel Panus
Pawel Panus
Andrzej Wiśniewski
W zaległym meczu pierwszej ligi siatkarek Proxima Kraków wygrała w Kaliszu bez straty seta.

Krakowianki udały się do Kalisza dzień wcześniej i wypoczęte przystąpiły do gry. Początek meczu był bardzo wyrównany, a w zespole Proximy wyróżniła się w tym czasie Jowita Jaroszewicz, która najczęściej zdobywała punkty. Z kolei po akcjach Pauli Słoneckiej przyjezdne objęły prowadzenie 10:5 i nie oddały go już do końca seta.

W drugiej partii wyrównana walka trwała do stanu 8:10, potem punktowały głównie krakowianki. W secie trzecim krakowianki prowadziły od początku do końca, a punkt na wagę zwycięstwa zdobyła Słonecka.

MKS Calisia Kalisz – Proxima Kraków 0:3 (19:25, 15:25, 17:25)
Proxima: Słonecka, Jaroszewicz, Kropidłowska, Budzoń, Ponikowska, Krochmal, Bulbak (libero) oraz Widera, Boguszewska, Janicka.