Strzelectwo. Łukasz Czapla mistrzem Europy!

Łukasz Czapla (w środku) został mistrzem Europy
Łukasz Czapla (w środku) został mistrzem Europy YouTube/SSOM
Złoty medal strzeleckich mistrzostw Europy w broni pneumatycznej (strzelnica 10-metrowa) wywalczył Łukasz Czapla. Zawodnik Wawelu Kraków był najlepszy w strzelaniu do ruchomej tarczy w konkurencji 30+30 (przebiegi mieszane).

W pierwszej konkurencji podczas ME w Mariborze, 40 mix (przebiegi mieszane), Czapli nie poszło zbyt dobrze, zajął 8. miejsce. Z kolei w 30+30 z 10 m jest aktualnym mistrzem świata, więc nadzieje na podium nie były bezpodstawne.

W piątek pierwszą część zadania zawodnik Wawelu wykonał poprawnie, w rundzie zasadniczej zajął 3. pozycję (578 pkt; wygrał mistrz w 40 mix, Rosjanin Władysław Szczepotkin - 587). Dzięki temu dostał się do decydującej walki o miejsca na podium - medal match z udziałem czterech najlepszych.

W tej fazie decyduje wynik bezpośredniej rywalizacji w parach. W danej serii punkt zdobywa ten zawodnik, który uzyska lepszy wynik, a walka toczy się do uzbierania 6 pkt (ale z zachowaniem zasady 2 pkt przewagi).

W półfinale Czapla wygrał zdecydowanie, 6:1, ze Szwedem Jesperem Nybergiem. W finale zmierzył się ze Szczepotkinem. Polak prowadził 4:1, później 5:3, ale rywal zbliżył się na punkt. W kluczowym momencie Rosjanin chyba jednak nie wytrzymał presji - w 10. serii uzyskał 8,3 pkt, a Czapla 9,4, co dało naszemu strzelcowi 6 "oczko" (6:4) i złoty medal.

Brąz zdobył Rosjanin Rosjanin Władysław Prianisznikow, który wygrał 7:5 z Nybergiem.

Materiał oryginalny: Strzelectwo. Łukasz Czapla mistrzem Europy! - Gazeta Krakowska